podzimní romantika lucerna

Podzimní romantika v teple domova

Za okny je babí léto a my přestáváme pracovat na zahrádkách. Přichází doba, kdy máme chuť si sednout do našeho oblíbeného křesla, vzít si knížku, pustit si potichu hudbu a jen tak odpočívat. V tento podzimní čas pravidelně každý rok vytahujeme nejen podzimní dekorace, ale také svíčky, lucerny či světýlka.

foto: pixabay.com

Mihotavé světlo luceren a svíček vytvoří dokonalou romantickou podzimní atmosféru.

Mihotavé světlo luceren

Lucerny. Najdete je v obchodech, ať už internetových, tak kamenných, v nejrůznějších barvách, tvarech i velikostech. V posledních několika letech se lucerny dostávají i na naše zahrady, takže se nám období romantiky spojené s rozsvícením svíčky často protáhne až do léta. Na zahrady je možné koupit lucerny dřevěné, které jsou na první pohled nenápadné, avšak dodávají travnatým zákoutím eleganci a šmrnc. Zahradní lucerny bývají vysoké, s nápadnými svíčkami, které však nejsou vonné, protože to do venkovního prostoru není potřeba. Nastal podzim, a my můžeme lucernu vyrobit z vydlabané dýně. Vzhledem k tomu, že svíčky jsou v podstatě otevřený oheň a žijeme v období velkého sucha, bylo by dobré uvažovat o koupi svíčky s umělým plamenem aby, v případě, že chceme nechat lucernu přes noc svítit, nedošlo k požáru.

foto: pixabay.com

Obliba luceren, svíček a náladového osvětlení s podzimními chmurnými dny stoupá, vrcholí pak kouzelným obdobím Vánoc.

Romantické domácí lucerny

Domácí lucerny rozsvěcují častokrát svíčky vonné. Tyto lucerny se dají opět koupit v různých velikostech a tvarech, ale ty domácí bývají menší než ty zahradní. Pořídíte je v obchodech, jako je například Ikea, ale také u specializovaných prodejců zahradního náčiní či, překvapivě, v květinářstvích.

foto: pixabay.com

Nejenom lucerny, ale i svíčky volně rozmístěné nebo umístěné do svícnů, navodí tu správnou romantickou atmosféru.

Plamen svíčky

Velkým hitem desetiletí je prodej vonných svíček. Tento inovativní nápad, prodávat velké vonné svíčky, které mohou mít i několik knotů, začal nevinně. Vyráběly se svíčky s vůněmi květin, ovoce či třeba vanilky. Dnes se výběr vůní přesouvá na úplně novou úroveň, protože si snadno můžete pořídit svíčky s vůněmi jako je „Mořský vzduch“, „Teplý pouštní vítr“, “Klementinka s medem“, “Divoký fík“ či „Makronky“. Ano, vidíte správně. I svíčky s vůní jídla existují. S vonnými svíčkami navodíte doma příjemnou atmosféru a chuť k jídlu.

foto: pixabay.com

Oblíbené jsou různé světelné řetězy.

Řetězící se světlo

Světelné řetězy na domech vždy evokují příchod zimy, sněhu a Ježíška. Vy si však můžete romantickou atmosféru udělat už teď, na podzim. Řetězy se světýlky pořídíte za malé peníze, uděláte s nimi však mnoho muziky, jak se říká. Najdete je v obchodech s oblečením, překvapivě, stejně jako v obchodech s doplňky do domácnosti, a vzhledem k tomu, jak moc jsou populární, se dají koupit velmi levně. Najdete je v nejrůznějších tvarech a barvách. Mohou být papírové, plastové, kovové, z látky nebo jako prosvětlení ke dřevěným ozdobám. Barvou světla si je můžete doladit k barvě zdi či celého barevného ladění pokoje. Můžete si je omotat za rám postele, garnyž, položit je na poličku, nechat je viset na hřebíku, nebo je jen tak položit na stůl. Světýlka se prodávají jak na baterky, tak na zapojení do zásuvky. Skvěle se hodí i do venkovního prostoru, kde byste si však měli dát pozor, aby vám do elektrického vedení, pokud jste si koupili ty do zásuvky, nezatekla dešťová voda. Životnost světýlek by se venkovním použitím taky mohla snížit, ale přiznejme si, nevypadá takto rozsvícená zahrada romanticky?

foto: pixabay.com

Vzhled a velikost luceren jsou prakticky neomezené – dřevo, kov, sklo, ratan… od malých rozkošných lucerniček až po ty velké, určené převážně na zahradu nebo na terasu – stačí si jen vybrat.

Teď si napusťte vanu s pěnou, ztlumte světla, zapalte svíčky, rozsviťte lucerničky a světýlka a užívejte si podzimní romantiky.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist