Podzimní inspirace

Podzimní inspirace

Podzim, to je nejbarevnější ze všech období. Červená, oranžová, hnědá, žlutá,… Příroda sama nám dává spoustu podzimní inspirace. Na sobě máme teplé kabáty a venkovní procházky schválně prodlužujeme, abychom se pokochali nejromantičtějším obdobím. Podzim je také tím nejhlučnějším obdobím roku. Schválně se projděte do lesa, zastavte se a poslouchejte. Ze stromu padá listí a krásně šustí. Padají také šišky, žaludy a kaštany. Vezměte si je do kapsy, budou se vám hodit. Použijete je totiž jako ozdobu na tematické věnce, svícny a jiné ozdoby.

Barevné svícny

Máte doma nějakou větší sklenici, průhlednou nádobu, džbán nebo zavařovací sklenici? Naplňte jí do poloviny jejího objemu mechem, na něj narovnejte žaludy, kaštany, kuličky rakytníku, ořechy či menší šišky a položte do středu nádoby vyšší svíčku. Naším druhým tipem na krásnou svítivou ozdobu jsou i skleněné nádoby, na které nalepíte listy a žaludy tavnou pistolí zvenku sklenice. Hrdlo nádoby ovažte barevnou mašlí, dovnitř dejte vonnou svíčku a zapalte. Cítíte tu vůni? Ano! To je vůně podzimu!

foto: pixabay.com

Podzimní svícny si vyrobíte sami a budete je moci použít ještě několik dalších sezón.

Dýně! Dýně! Dýně!

Dokážete si představit něco typičtějšího pro podzim, než je dýně? Už dlouho to není jen potravina, ale také okrasa! Dýně se dají koupit jak v klasických supermarketech, obchodech se zeleninou a ovocem či u silnic, tak na dýňových farmách. Tyto farmy jsou skvělé pro rodinný výlet, ale i pro způsob, jak si vybrat ty nejhezčí dýně pro váš dům. Jednu z těchto specializovaných míst na pěstování dýní je například „Dýňový svět“ na Statku u Pipků v Golčově Jeníkově či na farmě Bykoš ve stejnojmenném městě ve Středních Čechách. Vámi vybrané dýně doma vydlabejte, semínka si můžete usušit a na jaře je zkusit zasadit na zahradě. Na internetu najdete spoustu inspirací na to, jak dýně vyřezat, aby z nich byly buď milé, nebo strašidelné svícny. Do takových svícnů jsou nejvhodnější svíčky čajové, které jsou bezpečné a odolné vůči požáru a navíc vydrží dlouho svítit.

foto: pixabay.com

U vyřezávání dýní se může projevit vaše představivost – mohou z nich být strašáci či příjemné obličeje, ale také květiny či zvířata.

Podzimní inspirace v podobě ozdobných táců

Do středu vašeho kuchyňského stolu nemusíte nutně pokládat podzimní věnec. Postačí vám tác, a je vcelku jedno, jestli bude kulatý, hranatý nebo oválný, dřevěný či plastový. Je jen na vás, jestli zachováte jeho barvu, nebo si ho například barevně natřete, aby ladil s tím, co na něj položíte.  Na váš tác můžete položit vše, co souvisí s podzimem – listy, šišky, malé okrasné dýně, šípky, … Zajímavým ozvláštněním může být barevné namalování či nasprejování vašich ozdob na tácu – například bíle či stříbrně. Dnes je možné koupit si třpytky a tekuté lepidlo, ozdoby lepidlem potřít a třpytkami je posypat. I to udělá z vašeho tácu nepřehlédnutelnou a nezapomenutelnou okrasu.

Foto: pixabay.com

Na tácy můžete naskládat vše, co jen se vám líbí. Úžasné na nich je, že z nich během okamžiku můžete vytvořit dekoraci Vánoční – jen vyměníte ozdoby.

Podzim v zahradě

I dávno zapomenuté a nepoužívaně žebříky se dají použít k venkovní dekoraci. Rozložte ho u zdi vašeho domu či garáže na místě, které vám přijde prázdné a smutné. Na jeho schůdky položte květináče s podzimními květinami, jako jsou vřesy, ostřice nebo mini chryzantémy, nebo můžete květiny nahradit lucerničkami. Obklopte ho vydlabanými dýněmi, ovažte ho provazci s umělými napodobeninami podzimně zbarvených listů či mašlemi v zemitých barvách nebo barvách podzimu.

Užijte si podzimu se vším, co nám přináší – barevnými svícny, vydlabanými dýněmi, podnosy s nejrůznějšími ozdobami či podzimními strašáky. Po cestě z práce nebo na nákup sesbírejte spadané listí či kaštany a žaludy a použijte je k prokouzlení vašeho příbytku krásami podzimu.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist