podzimní truhlík

Podzimní výzdoba truhlíků a květináčů

Počasí posledních dní nám dává jasně najevo, že podzim už je opravdu tady. Jen na to krásné babí léto plné krásných barev a sluníčka příroda jaksi zapomněla. Nezbývá, než si k troše té barevnosti pomoct sami. Pro podzimní tvoření jsou ideální truhlíky a květináče za oknem. Letničky už dávno odkvetly a muškáty volají po zazimování. A holá okna a balkóny působí smutně. I já se chystám na každoroční podzimní zdobení truhlíků. Ještě před tím jsem se ale inspirovala… O krásně nazdobené truhlíky, které jsem objevila se s vámi chci podělit. Možná i vás inspirují k letošnímu podzimnímu truhlíkovému tvoření.

foto: pinterest.comNejsem žádná květinářka ani aranžérka a tak se ráda inspiruji jinde. Základ většinou zůstává stejný, to je jasné, ale doplňky a drobnosti dokáží i s obyčejným truhlíkem vytvořit úplné divy.

Foto: pinterest.comBarvy podzimu ve vašem truhlíku

Babí léto a podzim hýří úžasnými barvami. Není snad hezčí pohled na přírodu, když slunce prozáří pestrobarevné listí stromů… Barvy jako žlutá, oranžová, červená, hnědá, okrová, vínová, zelená… všechny tyhle by se měly objevit v podzimních dekoracích. Nebraňte se ale ani fialové, nebo třeba růžové. Je jasné, že v jednom truhlíku nebudou všechny. Vyberte si některé a do jejich tónů laďte celou podzimní výzdobu. Někdy méně znamená více.

foto: deavita.comPodzimní truhlíkové květiny

Tak jako přes léto sázíme do truhlíků a květináčů typické letní květy, pak i pro podzimní výzdobu tu máme několik „podzimniček“, které vydrží i nepřízeň počasí a lehčí mrazíky. Patří k nim hlavně:

  • vřesy
  • macešky
  • chryzantémy
  • hebe
  • okrasná kapusta

foto: deavita.comNemusíte skončit jenom u dýní

Typickou podzimní dekorací jsou dýně. A já jimi ráda doplňuji aranžmá v květináči nebo truhlíku. Ale u nich to rozhodně skončit nemusí. Ti, kdo je nemají v lásce, je v podzimních dekoracích vůbec použít nemusí. Mohou dokonce vynechat oranžovou a žlutou barvu úplně! Nikde není přeci psáno, že dýně musí být všude a za všech okolností. Podzimní výzdoba jde krásně udělat i bez nich.

Jako náhradu můžete použít jablíčka – červená, ale i zelená. Různé druhy barevných bobulí – šípků, jeřabin, rakytníku nebo černé arónie.

foto: pinterest.comDrobnosti, co dotvoří celek

Aby celek a aranžmá v truhlíku bylo opravdu dokonalé, můžete ho dotvořit podzimními dekoracemi. Buď již zmíněnými dýněmi, kaštany, větvičkami zelených jehličnanů, ale samozřejmě také stuhami a mašlemi. K podzimní výzdobě krásně ladí filcové ozdoby ve tvaru listí nebo květin.

Při zdobení truhlíků popusťte uzdu fantazii a zapojte do něj i své děti. Tohle tvoření je bude určitě moc bavit!

foto: pinterest.comFoto: pinterest.com
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist