okrasný vřes

Využijte okrasný vřes jako podzimní dekoraci

Okrasný vřes je nádhernou celoroční dekorací. Pokud však nemáte na zahradě dostatečně kyselou a propustnou půdu, zasaďte vřes raději do květináčů nebo truhlíků.

Jak okrasný vřes pěstovat?

Okrasný vřes je nevděčnější balkonovou rostlinou. Při vhodné péči vydrží kvést i několik let. Ideální je pro něj substrát pro vřesovištní rostliny, který koupíte hobby marketech. Pokud si ho chcete namíchat sami, nezapomeňte do substrátu přidat rašelinu, písek a kyselou nebo neutrální zeminu. Je třeba ho udržovat stále mírně vlhký, aby vřesy nezaschly.

Barevná paleta kvetoucích vřesů je neodolatelná.

Barevná paleta kvetoucích okrasných vřesů je neodolatelná.

Sluší jim to se šípky i jablky

Pokud vám nestačí jako dekorace vřesy zasázené v květináčích nebo truhlících, můžete jejich větvičky ostříhat a napíchat je do nádoby s navlhčenou aranžovací hmotou nebo vyloženou mechem. Vezměte si špejle, na ně napíchejte ještě jablíčka a šípky, vše zkraťte na potřebnou délku a zapíchejte do aranžovací hmoty mezi vřesy. Celá plocha by měla být pokryta, aby mezi použitým materiálem neprosvítala a nerušila tak celkový dojem.

Na dveře se hodí oblouk

Popusťte uzdu své fantazii a vyrobte si třeba dekorační oblouk na dveře nebo nad ně. Stačí vám k tomu pár silnějších ohebných větviček, které vytvarujete a svážete k sobě, případně přilepíte na několika místech tavnou pistolí. Obloukovitý tvar vám pomůže držet silnější drát, který připevníte ke svazku. Na podloží potom pomocí tavné pistole připevníte větvičky vřesu, ozdobných trav a pár malých šišek. Celé toto aranžmá ozdobte stuhou z juty nebo organzy.

Nádhernou dekorací jsou vřesy vysázené v nádobách.

Nádhernou dekorací jsou vřesy vysázené v nádobách.

Váza trochu jinak

Také ve váze vřes vypadá moc pěkně. Pokud však toužíte po originalitě, vyrobte si vázu z břízy. Její větvičky nastříhejte přibližně na stejnou délku, dvě tři nechte delší. Potom vezměte plechovku od coca-coly nebo skleničku od okurek. Kolem ní nalepte nastříhané větvičky z břízy sekundovým lepidlem. Někdy je postačí pouze převázat provázkem nebo ozdobnou stuhou. Dovnitř naaranžujte nastříhané větvičky různobarevných vřesů.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist