podlaha-drevo

Podlaha, která vydrží

Nároky na podlahové krytiny nejsou v dnešní době zrovna malé. Pokud jsou navíc v domácnosti malé děti nebo domácí mazlíčkové, pak toho musí podlaha vydržet opravdu hodně. Prim tedy hraje výběr kvalitní podlahové krytiny, které jsou opatřeny ochrannými vrstvami, aby jim běžný provoz domácnosti neuškodil a při běžné péči zůstaly stále krásné.

Odolný laminát

Mezi velké výhody laminátu patří jeho odolnost proti poškrábání a nárazům. Kvalitní výrobci dávají na své zboží dlouhodobou záruku – až 25 let! A to rozhodně není málo… Pokud máte doma laminátovou podlahu, pak je ale nutné dát si větší pozor na vodu. Pomyslnou Achillovou patou laminátových podlah je totiž zvýšená citlivost na vlhkost a vodu jako takovou.podlaha2

Kvalita a trvanlivost – to jsou podlahy z vinylu

Dřevo, kámen, nebo jakákoliv jiný vzhled si vymyslíte… to je obrovská výhoda vinylu. Vinylové podlahy jsou takoví chameleoni a dokáží na sebe vzít vzhled jaký si jen usmyslíte. Jsou odolné vůči poškození a oproti laminátu jim nevadí voda. Neznamená to však, že by vydržely dlouhodobé působení vlhka bez následků. Mají výborné vodivé vlastnosti, takže jsou ideální pro podlahové vytápění.

Masivní dřevěná podlaha je nadčasová a jednoduše krásná.

Masivní dřevěná podlaha je nadčasová a jednoduše krásná.

Krása dřeva

Každý typ dřeva se odlišuje nejen vzhledem, ale i svými vlastnostmi. To samé platí i o dřevěných podlahách v závislosti na tom, z jaké dřeviny jsou vyrobeny. Některé měkčí dřeviny jsou náchylnější k opotřebení. Odolnost dřevěných podlah lze vylepšit impregnacemi nebo různými speciálními nátěry například proti plísni apod. Hlavním kladem dřevěných podlah je jejich tepelná a zvuková izolace. Dřevěná podlaha se hodí do jakékoliv místnosti – koupelny nevyjímaje, Jen je nutné zvolit vhodnou dřevinu. Také mýtus, že podlahové vytápění a dřevěné podlahy nejdou dohromady byl už dávno vyvrácen.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist