kontrola okapů

Kontrola okapů před zimou je důležitá

Kolem každého domu je celoročně plno práce. Na podzim to platí dvojnásob. Kontrola okapů před zimou by pak měla být naprostou samozřejmostí! Pravidelnou kontrolou a čištěním okapů lze předejít spoustě nepříjemných problémů.

Vyčištění okapu je základ

Okapy zanešené listím a dalšími nečistotami rozhodně nebudou správně odvádět dešťovou vodu. Navíc hrozí jejich další poškození. Mechanické vyčištění je základní péče o okapy. Při čištění okapů většinou včas odhalíte případné závady a poškození. Ty lze díky pravidelnému čištění a kontrole zavčasu s minimálními náklady vyřešit.

Vlivem teplotních výkyvů a zanešení okapové roury může dojít k tomu, že se jednotlivé části okapu od sebe oddělí, okapový žlab může být proděravělý nebo zkorodovaný a dešťová voda tak může odkapávat nebo přímo stékat na dům. Vzniklá poškození na omítce či zdivu se pak odstraňují mnohem hůře a také finanční náročnost takové opravy bude mnohem vyšší.

kontrola okapů

Kontrola okapů a jejich vyčištění, aby dešťová voda správně odtékala, je minimum péče o okapy, které by před zimou měl dělat každý majitel domu. (Foto: pixabay.com)

Jak na drobné opravy okapu?

Pravidelné čištění a kontrola, zejména před zimou, je tedy skutečně na místě. Čistý okap odvádí dešťovou vodu správným způsobem a drobné nedostatky mohou být rychle napraveny.

Pokud zjistíte, že je okapová roura proděravělá, a pokud se nejedná o velkou a zásadní díru, pak je možné k opravě použit speciální tmel, kterým nežádoucí dírku zalepíte.

Počínající korozi, která by, pokud zůstane bez povšimnutí, mohla časem okap silně narušit, také snadno odstraníte. Místa s počínající korozí zbavte volné rzi a okap natřete speciální antikorozní barvou.

Preventivní opatření v podobě vyčistění a kontroly okapu nestojí víc než váš čas. Drobné defekty pak lze opravit za pár korun. A to za jistotu, že jsou okapy v pořádku a nehrozí nechtěné zatékání na omítku a zdivo domu, rozhodně stojí!
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist