dřevěné brikety

Dřevěné brikety a jejich speciality

I dřevěné brikety mají své zvláštnosti a dokážou být v rámci pevných paliv jak univerzální, tak i výjimečné. Přečtěte si o jejich vlastnostech a největších zajímavostech. Informace využijete pro správný výběr optimálních dřevěných briket a pro váš komfort při topení s nimi.

Z čeho jsou dřevěné brikety do krbu?

Všechny dřevěné brikety se vyrábí z pilin, hoblin a štěpky pocházející z dřevozpracujícího průmyslu. Jedná se o čistou biomasu, která vzniká při rozřezání čerstvě vytěžených kmenů různých druhů dřevin od jehličnatých po listnaté. Materiál je uhlíkově neutrální a uvolní stejné množství oxidu uhličitého, kolik strom zvládl během svého života uložit. Dřevěné brikety se lisují do tvaru kvádru nebo válce se středovou dírou nebo bez ní.

Nahromaděná energie v malých dřevěných briketách

V briketách dřevěných se koncentruje energie a vlastnosti původního stromu. Až tři špalky se vejdou do jediné dřevěné brikety. Když chcete mít rychlé teplo ve svém domově, sáhněte po dřevěných briketách z měkkého dřeva. Na vytápění po dlouhou dobu za stabilní teploty se využívají tvrdé dřeviny. Největší zájem je o dubové a bukové dřevěné brikety. Chcete v noci klidně spát? Tak sáhněte po nočních briketách do krbu vytvořených ze stromové kůry.

dřevěné brikety

Výhřevnost dřevěných briket určuje nejenom použité dřevo, ale také jejich tvar. Nejvýhřevnější jsou brikety Pini Kay se speciálním tvarem vyrobené z dubového nebo bukového dřeva. (Foto: Feepik)

Nejtvrdší dřevěné brikety Pini Kay

Tvar brikety dřevěné je stejně speciální jako její název. Je to hranol o délce přes 30 cm s šestiúhelníkovým až osmiúhelníkovým nepravidelným průřezem o rozměrech do 8 cm se středovou dírou. Na povrchu mají charakteristickou tmavě hnědou barvu, která je způsobena vysokou teplotou při výrobě těchto specifických dřevěných briket. Vznikají ve šnekovém lisu a jsou jedny z nejtvrdších. Výchozí surovina pro produkci dřevěných briket Pini Kay je většinou z dubu a buku.

Nejvýhřevnější dřevěné brikety

Dřevěné brikety do krbu obsahující smrkové dřevo mají nejvyšší výhřevnost a dokážou vytvořit příjemnou teplotu v krátkém čase. Přímo smrk v polínkách je do krbu nevhodný. Zanáší veškeré prostory včetně čelního skla a komínových cest. Ale v dřevěných briketách projde úpravou, takže se těchto negativních vlastností zbaví. A vzhledem k tomu, že se jedná o měkké dřevo, je výborně slisovatelné. Proto se do dřevěných briket vejde velký objem pilin.

Můžete použít dřevěné brikety na grilování?

Zpravidla se na grilování používá tvrdé dřevo bez kůry. Hoří a žhne dlouho za stabilní teploty. Ale i dřevěné brikety na grilování můžete využít. Pro tyto účely se hodí ty, které jsou vyrobené z buku. Ten masu zanechává jeho originální chuť. Dřevěné brikety na grilování jsou nejlepší válcového tvaru nebo ještě lépe Pini Kay s obsahem čistého bukového dřeva.

Potřebujete koupit dřevěné brikety na letošní topnou sezónu?

Prodej dřevěných briket funguje po paletách, které vám doručí až před dům. Vyberte si ty ideální právě pro vás na e-shopu Optimtop.cz. Zde naleznete široký výběr podle tvarů dřevěných briket i s původem v různých druzích dřev. Pokud se potřebujete před samotným nákupem poradit, na infolince máte k dispozici odborníky. Rozvoz je po celé České republice zdarma.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist