udrzba-vrat-hormann

Kontrola garážových vrat před zimou

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.

1) Odstranění nečistot:

Ze všeho nejdůležitější je udržovat vrata z obou stran čistá. V případě malého znečištění si vystačíte pouze se studenou vodou. Pokud bude vratové křídlo špinavé více, pak sáhněte po neutrálním čisticím prostředku (ph 7) a teplé vodě. Lze použít například přípravek na mytí nádobí. Pečovat je nutné i o vnitřní gumová těsnění na zárubních. Lamely pod těsněním totiž může poškodit i jemný prach. Takto byste měli vrata omýt minimálně každého čtvrt roku.

2)Vodící kojenice

Při úklidu nezapomínejte ani na vodicí kolejnice, přičemž se vyhněte různým mazadlům. Na namazané části se více chytá prach a provoz by tak byl více hlučný. K vyčistění kolejnic vám bude stačit suchý hadr.

3) Pravidlená kontrola technikem

Posledním bodem je pravidelná kontrola vrat kvalifikovaným technikem. I když jsou vrata a jejich pohony takřka bezúdržbové, tak prohlídka minimálně jednou ročně se určitě vyplatí. Při vyšším počtu otevření a zavření vrat za den je doporučeno provádět servisní prohlídku minimálně dvakrát ročně.

Více informací naleznete na www.hormann.cz.

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist