1_povleceni_BABY-ELEPHANT-ZelenoSEDA

Bytový design a dětský svět, jde to dohromady?

To, co do velké míry dotváří atmosféru každého bytu či domu a vtiskne mu ten správný punc originality je bytový textil. Pokud vybavujeme byt textilními doplňky, které užívají pouze dospělí, pak je to běžná věc. Co ale v případě dětí? Pokud se těšíte na narození potomka a byt začne obývat i malé miminko, pak se trend bydlení musí přizpůsobit i potřebám dítěte, bytový textil nevyjímaje.

Prim hrají hlavně kvalitní materiály, zdravotní nezávadnost, požadován je originální vzhled. Celkově je však nutné, aby dětský bytový textil od povlečení, přes polštářky… až po slintáček, zapadl do zavedeného světa dospělých.

Foto: veba.cz

Od křiklavých nevkusných barev a obrázků jsou požadovány střídmější a jemnější klasické dětské motivy. (foto: veba.cz)

Co je dnes moderní na poli dětského bytového textilu?

Příliš mnoho barev a až kýčovitých vzorů je na ústupu. Dnes se nosí minimalističtější motivy a tóny, které spolu hezky ladí, aniž by nutně musely připomínat pláž na Kanárských ostrovech. Naštěstí jsou ty tam časy, kdy se dětské osušky či povlečení vybíraly nejlépe podle Disney vzorů a kdy kvalita materiálu byla na vedlejší koleji. V kurzu je jednoduchost, designéři se vrací k reálným tvarům, zejména oblíbených zvířátek.

Například česká návrhářka bytového textilu Dagmar Nováková se ve své kolekci Elephant nevyhýbá ani módní šedé barvě. Kombinuje ji s jemnými tóny zelené nebo pro holčičky zelenkavé s růžovou. Použitím jednoduchých tvarů, proužků a puntíků vzniká nadčasový elegantní design určený do současných interiérů, který zároveň zútulní a rozzáří pokoj těch nejmenších.

foto: veba.cz

Vybírat můžete z ucelených kolekcí dětského bytového textilu – ručníky, osušky, povlečení, žínky… (foto: veba.cz)

Nač si dát při výběru dětského textilu pozor

Top požadavkem jsou kvalitní a zdravotně testované materiály, ať už se bavíme o bavlněném saténu v případě dětského povlečení nebo froté ze špičkové egyptské bavlny u ručníků, osušek, župánků, ale i takových drobností, jako jsou žínky na mytí nebo slintáčky. Především u malých dětí je nutné obezřetně dbát na zdravotní nezávadnost materiálů. Důležitý je pro vás proto výrobce, ne prodejce. Kvalitní přízi, a především použití zdravotně nezávadných barev, by vám měly garantovat renomovaní výrobci. I na pohled hezká osuška nebo povlečení do postýlky od no name výrobce může pro vaše dítě znamenat zdravotní riziko.

Dobrým vodítkem je například evropský certifikát ÖkoTex, který zaručuje vhodnost výrobků pro děti do tří let. I renomovaní čeští výrobci bytového textilu používají ověřené prostředky na úpravu tkanin a nezávadnost výrobků je testována podle přísných evropských norem.

Foto: veba.cz

Ve skřítkovém povlečení od českého výrobce VEBA se dětem bude krásně usínat a zdát se jim sny plné her a fantazie. (foto: veba.cz)

Co opravdu frčí

U bytového textilu nás nejvíce nadchnou sladěné ucelené kolekce polštářků, ubrusů, ručníků či povlečení. To samé očekáváme i u dětských kolekcí. A jde to. I pro nejmenší mrňousky lze zakoupit kvalitní ručníky, osušky, žínky, župánky, povlečení s hravými motivy podněcujícími dětskou fantazii. Textil se zvířátkovými motivy děti okouzlí, barevní skřítkové zase pobaví.

foto: veba.cz

U dětského textilu kvalitu velmi oceníte – bude nejenom příjemný na dotyk, ale také dlouho vydrží a bude i po častém praní vypadat jako nový. (foto: veba.cz)

Dětem patří kvalita

Dnes špičkoví výrobci vyrábějí dětské froté z té nejkvalitnější egyptské bavlny v luxusních gramážích. Ta je navíc měkčená finální úpravou pro hebký dotek s pokožkou dítěte. Také v dětských postýlkách, a především v postelích těch větších dětí, se už s ostudou nekrčí povlečení z umělých vláken koupených někde na trzích. V kurzu je krásné damaškové nebo saténové povlečení z přírodní bavlny. To nejenom vypadá dobře na pohled a je heboučké k dětské pokožce, ale zároveň je velmi nadčasové. I po řádění našich ratolestí a častém praní bude vypadat řadu let jako byste jej donesli z obchodu teprve včera.

foto: veba.cz

Dopřejte svým dětem kvalitní výrobky, jejich dotek dokáže krásně pohladit, lépe už to umí jenom maminka. (foto: veba.cz)

Tipy pro rostoucí děti

Nejenom sladěné kolekce, ale i velký výběr rozměrů a variant osušek jsou pro rodiče velkou výhodou. Pro malé děti se například vyrábí osušky v rozměrech 75 x 75 cm s kapucí. Jemné a savé osušky s obrázky pro větší děti pak v rozměru 70 x 140 cm. Jestliže chodíte s dítky na plavání nebo často cestujete, určitě využijete osušku z kvalitního odlehčeného froté, která stočená v ruličce zabere minimum místa, zároveň je lehká a rychle schne.
There is 1 comment

Add yours
  1. DavidN1995

    Zajímavé tipy, především mám teď na mysli poslední odstavec. Kromě toho si myslím, že i barvy hrají v dětském pokoji obrovskou roli 🙂


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist