dekorativní polštářky

Je váš byt příliš fádní? Pořiďte si dekorativní polštáře!

Chcete změnit svůj obývák? Nebo jen oživit ložnici? Zbožňujete kontrasty, ale nechcete investovat do sedačky s výstředním vzorem? Všechno tohle zvládnete daleko snáz a levněji, když si koupíte pár dekoračních polštářů.

Co je trendy?

Přestože poslední dobou hrají prim výrazné až křiklavé barvy, jako jsou fialová nebo bordó, na výsluní se dostávají také béžová a hnědá. Záleží na tom, zda upřednostňujete spíše eleganci „tón v tónu“ nebo jestli chcete svůj pokoj „rozsvítit“ a dát mu pořádný šmrnc.

Moderní jsou potahy s geometrickými obrazci. (Foto: Ikea)

Moderní jsou potahy s geometrickými obrazci. (Foto: Ikea)

Máte-li v interiéru dřevěný nábytek nebo kupujete-li si dekorativní polštáře na chalupu, zvolte dekor kytiček, příp. další přírodní motivy. Moderní interiér ocení spíše geometrické tvary, nápisy, fotopolštářky apod. Do dětského pokoje patří pestrobarevné potisky, jako jsou různé pohádkové motivy, populární postavičky apod.

S dřevěnými nábytkem ladí motivy květin. (Foto: Ikea)

S dřevěnými nábytkem ladí motivy květin. (Foto: Ikea)

Nejoblíbenější jsou přírodní materiály

Máte doma děti? Je někdo u vás alergický? Potřebujete potahy, které můžete vyprat, protože se staráte o domácího mazlíčka? To všechno jsou důvody, proč zvolit povlaky, které jdou pohodlně sundat a mohou se prát v pračce. Měly by být z odolnějších a ryze přírodních materiálů. Nejčastější jsou bavlna, žinylka či len. Potrpíte-li si na luxusnější interiér, pořiďte si dekorativní polštáře z vlny, sametu nebo saténu.

Děti ocení barevné polštářky s motivem pohádkových postaviček. (Foto: Nordic day)

Děti ocení barevné polštářky s motivem pohádkových postaviček. (Foto: Nordic day)

Je libo srdíčko nebo hvězdičku?

Pořídit si můžete polštáře čtvercové, obdélníkové, kulaté nebo tzv. podhlavníky, které mají tvar válce. Nejčastějšími rozměry jsou 40 x 40, příp. 30 x 30, nebo 20 x 40 centimetrů.

Originálně dekorovat interiér vám umožní třeba obrysy pusy, srdce a kytky. Děti určitě ocení polštáře coby mašinky, hvězdičky, měsíčky nebo pohádkové postavičky.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist