povrch kolem bazénu

Jaký zvolit povrch kolem bazénu?

Léto již je tu a s ním i počátek koupací sezóny. V případě, že se chystáte pořídit si bazén či renovovat jeho okolí, neměli byste při výběru povrchů opomíjet bezpečnost. Především pokud máte děti – uklouznutí u bazénu je u nich totiž nejčastějším letním úrazem. Jestli chcete riziko nejrůznějších naraženin horních i dolních končetin eliminovat, nestačí vybírat pouze neklouzavé materiály, ale rovněž mít vyřešený dostatečný odtok vody.

Povrchem, který obě tyto vlastnosti spňuje je kamínkový koberec. Jeho předností je navíc přírodní vzhled a snadná pokládka.

foto: topstone

Povrch kamenného oblázkového koberce je velmi příjemný na dotyk a nestudí. (Foto: TopStone.cz)

Lehce čistitelná a hygienická podlaha

Během pokládky kamenného koberce jsou malé říční oblázky smíchány s pryskyřicí, podlaha je tak velmi příjemná na bosou nohu a navíc nechladí. Pojivo v podobě pryskyřice je naprosto zdravotně nezávadné, hygienické, neobsahuje toxické nonylfenoly a neškodí přírodě ani vodním zdrojům.

Kamenný koberec je odolný vůči nečistotám, solím a výborně se udržuje pouze smytím deštěm nebo proudem vody z hadice či vysokotlakého čističe.

foto: topstone.cz

Kamenný koberec je tvořen říčními oblázky smíchanými s pryskyřicí, jeho pokládku zvládne každý zručný kutil. (Foto: TopStone.cz)

Snadná pokládka

Jednou z mnoha výhod kamenného koberce je snadná a rychlá pokládka, kterou bez obtíží zvládne každý kutil. Kamínkový povrch lze bez problémů přizpůsobit různým tvarům i podkladům – ať již jde o nový nebo starý beton, kámen, anhydrid, asfalt či dlažbu. Překážkou nejsou ani svislé plochy, na nichž lze povrch aplikovat i bez nutnosti realizace bednění.

Projít se po nové ploše budete moci po 24 hodinách a plně ji zatížit za 7 dní.

foto: TopStone.cz
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist