obývací pokoj

Moderní bydlení

Snad v každém odvětví lidské činnosti a světa kolem nás je něco in… a něco out. Chceme-li jít s dobou a být in – tedy nanejvýš moderní, pak je nezbytně nutné sledovat poslední trendy v dané oblasti. To se týká odívání, účesů, stravování, životních postojů… bydlení samozřejmě nevyjímaje!

Jestli-že jste se i v tomto ohledu rozhodli jít s dobou a přetvořit váš dům či byt na supermoderní sídlo, neměli byste rozhodně zapomenout na to, že doma byste se hlavně měli cítit příjemně! Měla by na vás při příchodu dýchnout přátelská a harmonická atmosféra. Domov vytváří hlavně lidé, kteří v něm žijí, nikoliv věci, byť bychom se mohli pochlubit tím, že jsou podle poslední módy!

Přesto občasná, a nemusí to být zrovna radikální, změna neuškodí. Zde platí pravidlo, že jestli-že se budete pouštět do výraznějších změn v interiéru vašeho domova a nejste si právě jisti kde a čím začít, pak je vždy dobré se obrátit na odborníky. V každém větším městě jistě objevíte několik bytových architektů a designérů, kteří vám s modernizací pomohou a poradí. Můžete si nechat zhotovit koupelní návrh interiéru – od dispozičního řešení místností až po šroubek na garnyži a barvu květináčů. Jestli-že však do svého snažení chcete vnést více vlastní invence, pak bude třeba postačovat dobrá rada!

  • barva v interiéru: moderní interiér můžete vytvořit například pomocí barev a různých malířských technik. Vězte, že bílé již v tomto ohledu dávno odzvonilo. Moderní jsou barevné interiéry – a jestli-že se vám v jedné místnosti podaří sladit barev hned několik, pak máte vyhráno! Pozor však na příliš křiklavé odstíny, lepší budou pro začátek tlumenější pastelové barvy (meruňková, zelenkavá, lila či béžová).
  • vzdušnost: dnešní interiéry by měli působit vzdušným a odlehčeným dojmem. Zde platí staré známé rčení: “Méně, znamená více!“ Rozhlédněte se kolem sebe a možná by bylo dobré začít tím, že z interiéru odstraníte vše zbytečné – různé kýčovité vázičky a mističky, police přeplněné nevkusným porcelánem po babičce aj. Tak jako děláte alespoň jednou do roka revizi svého šatníku a některé kusy oděvu z něj vyřadíte, tak odlehčete i svému bytu!
  • květiny: do moderně pojatého bydlení rozhodně patří květiny! Veškeré přírodní prvky zkrášlí a zmodernizují každý interiér. Zkuste jen například investovat do nových obalů na květináče! Místo starých nevzhledných „plasťáků“ si pořiďte obal např. z proutí, přírodní či barevně glazované keramiky – záleží jen na vašem vkusu! Důležité je, aby v každé místnosti dominoval pouze jeden odstín a jeden design!
  • bytové doplňky: krásným doplňkem může být například váza či mísa na ovoce – jestli-že zvolíte variantu s kovovým leskem či vysoce lesklou glazurou, pak bude módnímu hitu učiněno za dost. Každý doplněk by měl ladit s celkovou atmosférou interiéru a to nejenom barevně… Z materiálů je velmi oblíbené sklo, které působí velmi vzdušně, a také přírodní materiály – dřevo, kámen, kov. Zmodernizovat interiér také dopomohou různé přehozy, potahy a polštářky. Nový přehoz přes starší sedací soupravu s polštářky ve stejném barevném provedení – změní pokoj k nepoznání a rozhodně nebudete muset sahat hluboko do kapsy!

Náš tip pro vaši kuchyň:

  • na stěny zvolte žlutou barvu – spíše pastelovější odstín než sytou variantu: interiér prosvětlí a vnese do něj nádech letního sluníčka
  • ke žluté barvě krásně ladí modrá – zkuste tedy zbytek interiéru oživit doplňky v námořnické modři
  • modrý ubrus na stůl se žlutou dečkou uprostřed
  • modré potahy na židle – jestli-že narazíte na pruhované potahy žluto-modré, pak máte vyhráno
  • květinám pořiďte obaly ve stejném barevném provedení jaké mají potahy
  • udělejte si radost a kupte si nové talířky a hrnečky na čaj či kávu v žluto-modré kombinaci

V takto zmodernizované a oživené kuchyni se vám bude nejenom krásně snídat…
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist