819226_57418843

Bydlení v červené

Je známé, že barvy použité v interiéru silně ovlivňují naše nálady a psychiku. Jestli-že jste se rozhodli oživit váš domov a červená vás nesmírně láká, jen možná nemáte dostatek odvahy, pak vám přinášíme několik tipů, jak na ní!

Červená barva dokáže být provokativní a někdy až vulgární. Nese v sobě nádech agrese, ohně a rizika – ne nadarmo je charakteristická například pro sportovní vozy značky Ferrari. Na druhou stranu je to barva lásky, navozuje pocity tepla a povzbuzuje k aktivitě a práci. Má silný emocionální náboj – dokáže vnést energii a náboj i do nevýrazně zařízeného interiéru. Tato barva má silný akcent a vždy přitahuje pozornost – neměla by však v interiéru převažovat, právě pro svou agresivnost.

Nebojte se experimentů

Nejlépe se hodí do obývacího pokoje – nebojte se experimentovat a klidně jeho stěny vymalujte sytě červenou barvou. Velmi výrazného efektu pak docílíte, když ji zkombinujete se světlejšími odstíny. Pro protilehlou zeď zvolte například smetanový odstín, který můžete také použít na strop. Abyste zabránili tomu, aby večer místnost působila tmavým, až ponurým dojmem zvolte vhodné doplňky v podobě světlých obrazů či polic. Také dobré osvětlení je důležité! Tu nejromantičtější atmosféru pak v takto vymalovaném pokoji vytvoříte pomocí měkkého světla svíček. A v jaké barvě zvolit nábytek? Červená se výborně doplňuje s již zmíněnou smetanovou, ale také bílou a kupodivu i petrolejově modrou a olivově zelenou.

Doplňky v červené

Jestli-že si i přesto netroufáte vymalovat pokoj do ruda, pak zvolte červený nábytek či jeho doplňky. Ve stroze zařízeném pokoji, kde převažují světlé barvy se bude skvěle vyjímat červená sedací souprava. Ta na sebe na první pohled upoutá pozornost a prostor úžasně oživí. Když k tomu ještě na bíle vymalovanou zeď zavěsíte abstraktní obrázky s převažující červenou – pak se vám podaří vytvořit super moderní interiér! V kuchyni se budou skvěle vyjímat červená dvířka kuchyňské linky popřípadě můžete zvolit pracovní desku v červené barvě!

Přijde vám i toto příliš odvážné? Jste spíše konzervativní bytostí? Pak zkuste červenou použít pouze v doplňcích – červené polštářky umístěné v křesle či na sedačce budou přímo lákat ke sladkému lenošení a když si k tomu ještě uvaříte lahodný čaj do červeného hrnečku – pak už k pohodě nic nechybí. Také snídaně podávaná v červeném tónu vám jistě dodá dostatek energie pro nastávající perný den. Poslední hřejivé paprsky podzimního sluníčka vás také možná vylákají na terasu či k posezení v zahradě. Oživte zahradní stůl červeným ubrusem – nebo alespoň ubrousky s červenými květy. Do vázy rudé jiřiny, na mísu jablíčka a podzimní burčákové párty nic nebrání!

Kde se červené vyvarovat?

Jsou také místa, kde byste se červené měli spíše vyhýbat a moc to s ní nepřehánět. Rozhodně by neměla převažovat  dětském pokoji a také v ložnici bychom ji měli použít spíše střídměji. Ačkoliv zachumlat se večer do teplounké peřiny s povlečením v červených tónech je prostě super!

V uspávajícím podzimním deštivém počasí je potřeba vnést do svého života trochu vzruchu – tak proč to tedy nezkusit právě s červenou!
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist