Atypický adventní věnec

Adventní věnce atypických tvarů

Adventní věnce nemusí být jen ty klasické kulaté, které máte na svém jídelním stole v předvánoční čas každý rok. Inspirujte se našimi nápady na věnce různých barev, tvarů a velikostí.

Podomácku vyrobený atypický adventní věnec

Pokud máte tvořivé ruce a rádi vymýšlíte a vytváříte domácí dekorace, udělejte si adventní věnec sami doma. Velkou výhodou je v tomto případě cena adventního věnce – vyjde vás levněji, než kupovaný, a také na něm budete mít jen to, co chcete. V případě, že máte rádi minimalismus a střídmost si na něj dáte jen svíčky. V opačném případě se dají jak ve specializovaných obchodech s doplňky do domu, tak v květinářstvích a papírnictvích nakoupit doplňky, jako malé barevné šišky, peříčka, kuličky, umělé květiny a podobně.

Zapomeňte na kulaté adventní věnce! V posledních několika letech jsou trendem tvary jako obdélník či čtverec.

Čtverec, nebo obdélník?

Nesmíme opomenout trend posledních let, a to jsou adventní věnce ve tvaru čtverců a obdélníků. V případě, že se vám takový nápad líbí a chcete si věnec vytvořit sami, se na trhu prodávají tácy, které jsou vyrobené buď z pevného plastu, nebo ze skla. Tento typ „umělého“ adventního věnce vám vydrží na několik let dopředu. Na tác vždy přikoupíte jen nové svíčky, popřípadě obměníte jeho dekorace.

Na tác tedy umístíte svíčky – v případě čtvercového věnce dáte do každého rohu jednu nebo napříč tácu vedle sebe. Na obdélníkovém vypadají lépe, když jsou umístěné za sebou v řadě. Pak je jen na vás, jak je dozdobíte. Když chcete do tácu investovat, aby jste ho mohli použít na advent i za rok, kupte ho v neutrálních barvách, jako je bílá či stříbrná. K těmto barvám pak snadno dokoupíte doplňky v jiných barvách, takže budete mít sice jako podklad věnce ten stejný tác z loňska, ten však bude obohacen o doplňky v barvách, které ten rok zvolíte.

Úzký adventní věnec

Dalším typem věnce je umístění svíček těsně vedle sebe, do řekněme „nudle“. Svíčky umístíme buď těsně vedle sebe, nebo s menším rozestupem. Na tento typ věnce se hodí svíčky, kde má každá ze čtyř jinou velikost – ta, kterou zapalujeme na první advent, je nejvyšší, naopak ta, která je zapálená až na advent poslední, je nejmenší.

Tento věnec vám na stole nezabere veškerý prostor, je jednoduchou a moderní obměnou klasického kulatého věnce.

Věnec bez věnce

Těm z vás, co se považujete za experimentátory, by se mohl líbit nápad „žádného věnce“. Svíčky nejsou ani položené na tácu, ani nasazené na věnci. Nakupte 4 nižší vázičky, ozdobné misky či květináče, naplňte je aranžovací floristickou hmotou, zakryjte a ozdobte jí například mechem, umělými perličkami, šiškami a podobně.

Jak na ozdoby adventních věnců?

Zde se představě meze nekladou! V případě, že máte radši přírodní materiály a straníte se čemukoli vyrobenému z plastu, je pro vás ta správná volba mech, obarvené šišky, dřevěná zvířátka, kaštany, žaludy, ořechy, usušené plátky pomerančů, větvičky, skořice, nebo třeba listí. Pak jsou tu ozdoby plastové, jako třeba miniatury ozdob na vánoční strom, perličky, peříčka, stuhy,…

Představivosti se meze nekladou, proto je možné ozdobit věnec prakticky čímkoliv.

Fialovou a růžovou na adventních věncích nenajdete

Už dávno jsou pryč doby, kdy bylo moderní zdobit adventní věnce svíčkami v barvách duhy. Dnes jen v málokterém květinářství narazíte na věnce stylizované do fialové, oranžové, růžové, zelené a podobně. Zlatá, stříbrná, bílá – to jsou cesty k moderně ozdobenému předvánočnímu věnci.

Nebojte se experimentovat a vytvořte nebo si kupte věnec v atypického tvaru – obdélníkový, čtvercový,… Nejenom, že budete moderní, ale svým způsobem i nadčasoví!
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist