nápady na wellness

Nápady na wellness domov

Není nad to zajít si občas do sauny, na masáž nebo si užít pobyt v lázních. Proč si ale nedopřát podobný relax co nejčastěji, a rovnou tam, kde se cítíme nejlépe – tedy u nás doma? Vždyť k tomu není potřeba hned honosné vybavení jako v luxusním wellness centru. K tomu „odfrknout si“ a cítit se odpočatě někdy stačí jen málo. Tady je naše inspirace a nápady na wellness přímo u vás doma!

Všichni to známe – přijdeme domů po dlouhém dni v práci a cítíme se úplně vyždímaní. Obzvlášť teď na podzim na nás dopadá únava. Co takhle nechat všechny starosti a stresy uplynulého dne za sebou? Každý k tomu potřebujeme něco jiného.

domácí relax

Takový koutek pro odpočinek a relax – to je sen, každého z nás! (Foto: Moebelix)

Jednoduché nápady na domácí wellness

Někdo si uvaří uklidňující čaj nebo horkou čokoládu, zabalí se do hřejivého plédu a pozoruje mihotavé světlo svíčky. Jiný se usadí ho houpacího křesla, „zahalí se“ do příjemné vůně z difuzéru a zapne si relaxační hudbu. A někdo potřebuje skočit do vody a všechnu tu „špínu“ ze sebe smýt horkou koupelí ve vaně plné voňavé pěny.

wellness koupelna

Opravdový wellness si jde užít i doma v koupelně – stačí pár svíček, voňavý koupelový olej, dobrá knížka a příjemná osuška k zachumlání.

Ať tak či tak, čas, který věnujeme odpočinku a rozmazlování není nikdy ztracený. Zregeneruje otupělé smysly, odvane negativní myšlenky a zklidní naše tempo. Takový restart potřebujeme každý a čím častěji si ho dopřejeme, tím lépe pro naši psychické i fyzické zdraví.

Naše „hnízdečko“

V interiéru existuje spoustu míst, kde se dá relaxovat. Záleží jen na tom, co se nám líbí a kde se dá na chvíli schovat před provozním ruchem domácnosti. Můžeme využít už existující místo – třeba relaxační křeslo vedle knihovny, oblíbený „spot“ v rohu pohovky, ale samozřejmě také koupelnu či ložnici. Nebo si vytvořit úplně nové zázemí!

závěsné houpací křeslo

Závěsné houpací křeslo, polštářky, přehozy a deky, výborný čaj a příjemná hudba – i takovou podobu může mít domácí wellness. (Foto: Moebelix)

Lenoška, závěsné křeslo či houpací síť udělá z nevyužívaného koutu oázu relaxu. Romantická „zašívárna“ u nízkého okna se dá udělat snadno – stačí měkký kusový koberec, sedací polštáře, případně teplá deka na zachumlání. Pro každý koutek oddechu jsou jako stvořené huňaté kožešiny, ale také lucerny, svíčky a bytové vůně.

vonné svíčky

Člověk vnímá atmosféru všemi smysly. K uvolnění a relaxu proto patří příjemné vůně a přítmí mihotavého světla svíček a luceren. (Foto: Moebelix)

Milovníci jógy si zase mohou třeba v rámci pracovny vyčlenit kout s podložkou pro cvičení i meditaci. V koupelně si pro změnu nachystáme měkké předložky a osušky či ručníky a samozřejmě masážní kartáče i kosmetiku do koupele, které budeme mít po ruce díky praktickým organizérům. Speciální kapitolou jsou pak domácí sauny a vířivky – ať už v interiérové, či exteriérové verzi. To už je vysoká škola domácího relaxu!

domácí vířivka

Majitelé domácí vířivky pak mají vyhráno – takový domácí wellness je pak naprosto dokonalý! (Foto: Moebelix)

Připraveno ve spolupráci se společností Moebelix.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist