dušičkové dekorace z přírodních materiálů

Dušičkové dekorace z přírodních materiálů – neotřelé, osobní a vkusné

Dušičkové dekorace z přírodních materiálů nabízejí jedinečnou možnost vyjádřit úctu k zemřelým pomocí neotřelých a elegantních dekorací. V tomto článku se dozvíte, jak si s minimem nákladů snadno vyrobit vkusné dušičkové dekorace z přírodních materiálů, které jsou vlastně všude kolem nás.

S blížícím se datem Dušiček, 2. listopadu, přibývají na hřbitovech typické květiny, dekorace a záplava hořících svíček. V posledních letech vedou přírodní dušičkové dekorace. Ty si s trochou nápadu a inspirace zvládne doma vytvořit každý. Není nutné být extra zručný, k dispozici stačí mít běžně dostupné přírodní materiály a pár nástrojů, které má každý doma.

dušičková dekorace

Jednoduché dušičkové dekorace z přírodních materiálů zvládne vyrobit každý. Stačí mít jen inspiraci.

Zkuste tedy letos vynechat nevkusné plastové dekorace a pusťte se do vlastního tvoření. Výhodou použití přírodních materiálů je nejen minimální investice, ale také trvanlivost. Běžně dostupné přírodniny a dekorace z nich si totiž mnohem lépe poradí i s nepřízní listopadového počasí.

Dušičkové dekorace z přírodních materiálů

Různé rostliny, suché květiny, větvičky jehličnanů, šípky, kaštany, březové větvičky, mech, kamínky a oblázky… to vše lze použít jako základ nevšední, estetické a krásné dušičkové dekorace. Důležité je, aby všechny přírodniny spolu vytvořily harmonický celek. Je jedno, zda je použijete k vytvoření dušičkového věnce, vazby nebo jiné dekorace. Přikloňte se spíše k méně zdobným, jednoduchým až minimalistickým aranžmá. Pak vynikne krása použitých materiálů.

výroba dušičkové dekorace

Nádherná a efektní podzimní dušičková dekorace.

Jednoduchý dušičkový věnec

Umotat skutečně hezký dušičkový věnec už přeci jenom vyžaduje trochu zručnosti. Jako základ můžete použít koupený korpus, je jedno, zda bude slaměný nebo polystyrenový. Buď se můžete pokusit pomocí zahradnického drátku korpus omotat zelenými větvičkami, nebo použijte následující tip.

Pomocí drátku omotejte celý korpus mechem. Takto vzniklý věnec pak jen jednoduše dozdobte dalšími přírodninami.

Pokud si ani na jednoduché omotání mechem netroufnete, pak zkuste vytvořit jednoduchý kruh pouze z ohebných větviček. Žádný korpus, žádný drát, jen prostě smotejte větvičky – ideální je použít měkké a poddajné březové větvičky nebo břečťan.

jednoduchý dušičkový věnec

Jednoduchý dušičkový věnec z březových větviček může být i závěsný.

Jednoduchý přírodní věnec z březových větviček:

  1. Nasbírejte březové větvičky o délce asi 20-30 cm.
  2. Uspořádejte je do kruhu a spojte konce pomocí drátu nebo provázku.
  3. Pokud chcete, můžete přidat další přírodní materiály, jako jsou šišky, květiny nebo listy.
  4. Pokud chcete, připevněte stužku nebo provázek na zadní stranu věnce, aby byl snadno zavěsitelný.
březový věnec

Jednoduchá dušičková dekorace z březového proutí a větviček.

Vyhněte se umělým komponentům

Při tvorbě dušičkových dekorací z přírodních materiálů je důležité dbát na autenticitu a vyvarovat se použití umělých komponentů. Použitím pouze přírodních materiálů si zajistíte, že vaše dekorace budou vypadat opravdu přirozeně a vkusně. Jedinou výjimku tvoří svíčky. I když i ty lze nahradit obyčejnou sklenicí, do které umístíte hořící svíčku.

hřbitovní svíčka

Jednoduchá a elegantní hřbitovní svíčka s použitím přírodních materiálů.

Pokud ale zvolíte kupovanou hřbitovní svíčku, sáhněte raději po těch méně zdobných, jednoduchých a minimem plastových ozdob.

I lucernu na hřbitov lze pořídit velmi vkusnou a dekorativní, která podtrhne celé aranžmá a dodá mu punc dokonalosti.

svícen na hřbitov

I hřbitovní svíčka může být neotřelá a je možné se vyhnout těm kupovaným.

Při výrobě přírodní dušičkové dekorace si odpočinete, při procházce za přírodninami do lesa si vyčistíte hlavu. Čas věnovaný samotné výrobě může být protkaný vzpomínkami na vám drahého zesnulého. Navíc taková dekorace bude skutečně osobní, neotřelá a vyráběná s náležitou láskou.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist