Posuvné dveře do stavebního pouzdra. Dveře VERTIGO 2 s povrchem SOLO MATRIX – MONDENA

Posuvné dveře – úspora místa, bezbariérové řešení i designový prvek

Pro ty z nás, kteří řeší problém s nedostatkem místa v domácnosti, jsou skvělým řešením posuvné dveře. Oproti dveřím s klasickým otočným otevíráním nepotřebují pro otevření dveřního křídla prostor za dveřmi. Zároveň jsou praktickým řešením do místností, kde se v rohu potkávají dvoje dveře, které by si mohly při současném otevření vzájemně překážet. Kromě úspory místa mají ale posuvné dveře také další výhody.

Posuvné dveře do pouzdra

Jak již název napovídá, tyto dveře zajíždí při otevření do stavebního pouzdra zabudovaného ve zdi a v interiéru tak nezabírají žádný prostor. Součástí stavebního pouzdra je pojezdová lišta, po které se dveře posouvají. Pro jejich pohyb tedy není potřeba žádná kolejnice nebo práh. Dveře jsou tak zcela bezbariérové a jsou skvělým řešením do domácností, kde žijí osoby s omezenou pohyblivostí. Absence vodicí lišty také usnadňuje úklid domácnosti. Dveře se vyznačují jednoduchým a tichým otevíráním. K dostání je jak varianta jednokřídlá, tak dvoukřídlé provedení. Dveřní křídla se posouvají buď od sebe nebo se zasouvají do sebe.

posuvné dveře

Posuvné dveře na stěnu.

Tato varianta posuvných dveří vyžaduje stavební úpravy v interiéru – je nutné do zdi zabudovat pouzdro, do kterého dveře zajíždějí. Nemusí se nutně jednat o klasickou cihlovou zeď, může to být i stále oblíbenější sádrokartonová příčka. Pokud se chcete stavebním zásahům vyhnout, doporučuji zvolit posuvné dveře na stěnu, které se objedou bez bourání. Jejich instalace je velmi rychlá a jednoduchá.

dvoukřídlé dveře

Dvoukřídlé posuvné dveře.

Posuvné dveře na stěnu

Pokud potřebujete vyřešit problém s nedostatkem místa v interiéru a nechcete se pouštět do stavebních úprav, řešením jsou posuvné dveře na stěnu, které se posouvají po pojezdové liště podél zdi. V prostoru místnosti tedy nezabírají téměř žádné místo a ke svému pohybu potřebují minimum prostoru. Je ale potřeba myslet na to, že u stěny, podél které se dveře posouvají, nemůže být umístěn žádný nábytek, který by otevírání dveří překážel. Stejně jako posuvné dveře do pouzdra se i posuvné dveře na stěnu vyznačují snadným a tichým otevíráním – tento typ dveří zcela eliminuje nechtěný hluk spojený s nezamýšleným zabouchnutím dveří způsobeným průvanem nebo nepozornými dětmi. Výhodou je také jednoduchá údržba a moderní vzhled – už dávno neplatí, že posuvné dveře vypadají jako nevzhledná harmonika. V nabídce je jak jednokřídlé, tak i dvoukřídlé provedení.

Připraveno ve spolupráci se společností SOLODOOR.
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist