dušičkový svícen

Nápady na originální dušičkové svícny

Dušičkové svícny nejsou jen obyčejné svíčky a lucerny, ale také symboly lásky, vzpomínky a úcty k našim zesnulým blízkým. Můžeme je použít jako dekoraci hrobu, domova nebo jako součást vzpomínkového rituálu. Vytvořit si dušičkový svícen není těžké, stačí trochu fantazie a kreativity. V tomto článku vám ukážeme několik nápadů, jak si vyrobit dušičkový svícen podle vašich představ.

dušičkový svícen

Originální dušičkové svícny lze vyrobit doma s pomocí přírodních materiálů, které jsou snadno dostupné.

Dušičkové svícny z přírodních materiálů

Pokud máte rádi jednoduchost a přirozenost, můžete si sami vyrobit dušičkový svícen z materiálů, které nabízí sama příroda. Použijte dřevo, kamínky, větvičky, kaštany, žaludy, šípky, šišky a další běžné přírodní materiály. Tyto materiály jsou levné a snadno sehnatelné, stačí se jen podívat kolem sebe nebo zajít do nějakého hobby marketu. Umožní vám vytvořit svícny podle vaší fantazie a vkusu, ať už chcete kulaté, hranaté nebo nepravidelné tvary. Můžete je také ozdobit dalšími přírodními dekoracemi, jako jsou květiny, listy nebo větvičky, které dodají vašim svícnům osobitost a půvab.

přírodní dušičkový svícen

Vyrobte netradiční dušičkový svícen, který umístíte buď na hřbitov nebo s tichou vzpomínkou zapálíte doma.

Velmi osobní svícny s fotografiemi

Pokud chcete vytvořit osobní a emotivní dušičkový svícen, můžete ho zkusit doplnit o fotografii vašich blízkých, kteří již nejsou mezi námi. Fotografie si můžete nechat vytisknout na speciálním papíru určeném k přenosu obrazu na svíčku. Vytištěné fotografie, jednoduše aplikujte na povrch svíčky pomocí tepla, například žehličkou nebo fénem.

svíčka s fotografií

Velmi osobní svícen lze vyrobit s použitím fotografie zesnulého.

Pokud chcete, můžete fotky také umístit do rámečků a postavit je vedle svícnu nebo lucerny, případně je připevnit pomocí lepidla, tavné pistole nebo provázku. Takto vytvořené svícny s fotografií budou velmi osobní vzpomínkovou dekorací pro dušičkový den.

svícen na dušičky

Fotku lze umístit do malého rámečku přímo na svícen.

Svícny s anděly

Pokud chcete vzdát hold zemřelým příbuzným a přátelům a vyjádřit svou lásku, můžete vyrobit svícen s andělem, který bude nejen na Dušičky zdobit jejich hrob. Andělé jsou symbolem duší, které nás stále chrání a provázejí. Ke svícnu nebo lucerně s andělem můžete přidat i další dušičkové symbolické dekorace, jako jsou fotografie, dopisy nebo drobnosti, které vám připomínají společné vzpomínky. Svícny s anděly budou znamením vaší úcty a náklonnosti.

svícen s andělem

Silnou symboliku v sobě skrývají dušičkové svícny s andělem.

Dušičkový věnec se svíčkou či lucernou

Věnec a jeho kruhový tvar jako takový je  symbolem věčnosti a spojení mezi živými a mrtvými. Pokud chcete dušičkový věnec doplnit o svíčku nebo lucernu připravte si nejprve samotný věnec, do kterého poté umístíte zdroj světla.

dušičkový věnec

Tradiční dekorací je dušičkový svícen s lucernou nebo svíčkou.

Věnec můžete vyrobit z různých materiálů, které mají pro vás nějaký zvláštní význam. Například z větviček stromů nebo z květin, které měli rádi vaši zesnulí příbuzní nebo přátelé, nebo které rostli na místě, kde často pobývali. Věnce můžete také dozdobit stuhami, nebo různými ozdobami. Měli byste se však vyvarovat přílišné okázalosti, výstřednosti a křiklavosti. Zde je umírněnost v dekorování více než na místě.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist