jjkjfuisdfnklsdfnkl

Jak vyhřát koupelnu výhodně i stylově

V koupelně trávíme stále více času, často zde třeba relaxujeme při koupeli. Proto je nezbytné,abychom se tu cítili dobře. K tomu potřebujeme nejen pěkné,ale také plně funkční vybavení. Nesmíme opomenout ani vytápění, protože bychom se místo příjemné relaxace pouze třásli zimou ve studené, nevlídné místnosti. Současná nabídka radiátorů svou funkčností i vzhledem naštěstí již zcela vyhovuje požadavkům na moderní koupelnu a můžeme si pořídit i krásné designové kousky.

Do koupelen se pro vytápění nejčastěji využívají dnes již klasické otopné žebříky. Jejich provedení může být i tvarově zajímavé, ale především lákají svou cenou a praktičností. „Jejich konstrukce totiž umožňuje snadno a důkladně prosušit mokré osušky a ručníky, kterých se na žebřiny vejde i několik. Řadu radiátorů lze navíc doplnit madly či háčky. Otopné žebříky jsou k dostání v klasické bílé barvě, která podtrhuje čistotu koupelny, v nerez variantě nebo s chromovým povrchem, který bude ideálně ladit s případnými chromovými doplňky a bateriemi. Pořídit lze také trubkové radiátory atypických tvarů, které uspokojí i ty,kterým klasické žebříky připadají příliš obyčejné,“ říká Karel Novotný, vedoucí oddělení designu společnosti SIKO KOUPELNY.

Pro příznivce originálního zařízení existuje na trhu široká nabídka designových radiátorů a topných těles. Koupelnu lze vytápět v minimalistickém i technicistním stylu. „Je pravda, že se otopný žebřík či klasický radiátor vizuálně nehodí do každé koupelny. Pokud se rozhodnete pro výrazné obklady, doporučuji pečlivě vybrat takové topné těleso, které je svým vzhledem podtrhne,“ radí Karel Novotný. Mezi zajímavá designová otopná tělesa patří výrobky Bitherm. Například bílý minimalistický radiátor Valer s perletí a transparentním lakem, při jehož návrhu se tvůrci inspirovali padajícími kapkami deště. Nebo radiátor Arena, vytvořený z teplosměnných hliníkových lamel s čelní stranou vyskládanou z dekorativních keramických obkladů a bočními lemy z nerezové oceli. Radiátory lze provozovat v systému ústředního topení i elektrického vytápění nebo obě možnosti zkombinovat.

Keramická dlažba je v koupelnách nejčastěji používanou podlahovou krytinou. Je sice velmi odolná a praktická, ale bohužel také studená na dotek. Pokud topíme pouze radiátorem, teplý vzduch stoupá vzhůru ke stropu a dole u podlahy se drží vzduch chladnější, což vede k tendenci místnost přetápět. Situaci může vyřešit podlahové vytápění, které dlažbu ohřívá a napomáhá tomu, že se cítíme příjemně i při nižší teplotě vzduchu. Díky rovnoměrnému rozložení tepla po celé místnosti navíc nedochází v takové míře k cirkulaci vzduchu a prachu. Tento způsob vytápění je proto vhodný i pro alergiky nebo astmatiky. Podlahové vytápění je k dostání ve dvou variantách. Buď ve formě trubek, ve kterých proudí teplá voda, nebo jako elektrické vytápění v podobě topné fólie či samostatného topného kabelu. Nevýhodou trubkového vytápění je obtížnější instalace, kterou je lepší přenechat profesionálům. Vzhledem k rozměrům trubek není tento způsob vytápění vhodný do panelové koupelny, protože jeho instalace zvýší podlahu o 10 -12 cm. „Zvýšení podlahy se nemusíme obávat, pokud použijeme topnou folii či topný kabel. Podlaha se zvýší řádově pouze o milimetry. Instalace je navíc velmi snadná. Zvládne ji i zručnější domácí kutil,“ vysvětluje Karel Novotný.

Další variantou vhodnou i pro alergiky je sálavé vytápění. Náklady na pořízení a provoz nejsou nijak velké a navíc se snadno udržuje. Stačí na zeď pomocí hmoždinek přidělat topný panel a zapojit ho do zásuvky. Topné panely interiér nejen ozvláštní,  ale také úsporně a šetrně vytopí. Infračervené záření neohřívá vzduch, ale okolní stěny. Nedochází proto k cirkulaci a vysoušení vzduchu ani k víření prachu v místnosti, což usnadňuje dýchání. Zdi jsou navíc teplejší než vzduch, a proto se na nich nesráží voda. To zabraňuje vzniku plísní. Vyhřáté zdi způsobují, že se v místnosti cítíme dobře i při nižší teplotě a můžeme tak ušetřit náklady na vytápění. Topné panely se vyrábějí v zajímavých designech, vybrat si můžeme třeba skleněné topné panely Fenix, které zároveň působí jako zajímavý interiérový doplněk.ZATÍM NEBYL VLOŽEN ŽÁDNÝ KOMENTÁŘ, BUĎTE PRVNÍ.

VSTUP DO DISKUZE

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist