stylová koupelna

Stylová koupelna i po letech

Občas rádi podléháme novinkám a nejžhavějším trendům. Jsou však prostory, kde se vyplatí vsadit na jednoduchost, klasiku a nadčasovost. To platí třeba v případě koupelny. Při plánování koupelny se vyplatí nepodléhat tlaku módních výstřelků. Stylová koupelna je ta, která bude dlouho funkční a přitom estetická, a bude nám v ní příjemně. Jak toho docílit?

Plánujte s rozmyslem

Při plánování koupelny je dobré si vše opravdu důkladně promyslet. Lépe než po módních výstřelcích je sáhnout po prověřené klasice. To se týká výběru sanity, obkladů, koupelnových baterií, sprchového koutu, ale třeba i koupelnového nábytku. Přeci jenom koupelna je specifický prostor, který díky náročnějším stavebním pracím nepředěláme ze dne na den. To stojí nejenom finance, ale také spoustu času.

stylová koupelna

Koupelnu si naplánujte do sebemenších detailů, a to včetně úložných prostor, zrcadel i osvětlení.

Jako první zpravidla sáhneme po časopisech a katalozích, kde na nás vyskočí celá záplava koupelen. Pro začátek nám výběr doma od stolu pomůže utřídit si myšlenky a ujasnit si, co bychom si představovali a jaký styl koupelny by se nám líbil.

Následným krokem by měla být návštěva některého z koupelnových studií a showroomu. V reálu přeci jenom vše vypadá jinak, než na papíře nebo monitoru počítače. Můžeme zjistit, že obklady a sanita, které byly naším favoritem, se nám v reálu až tak nelíbí.

Renomovaná koupelnová studia vám připraví několik 3D návrhů interiéru koupelny přesně podle vašich požadavků a prostoru, ve kterém bude koupelna realizována.

Stylová koupelna a výběr obkladů

Základem nadčasové a stylové koupelny jsou obklady v neutrálních barvách. Platí zde pravidlo, že čím světlejší obklady zvolíte, tím prostorněji bude koupelna působit. Zvažte přílišnou a okázalou barevnost obkladů, nebo jejich případný potisk. Je důležité si uvědomit, že na tyto barvy budete několikrát denně koukat i několik let. Proto je vhodnější se trochu umírnit a představit si, zda se nám, na první pohled atraktivní novinka, brzy neokouká nebo nám dokonce nepoleze na nervy… Ke střídmě zvolené barevné variantě kachliček a jejich kombinací lze vybrat netradiční tvary obkladů. Pokud máte pro koupelnu větší prostor, tak zde krásně vyniknou velkoformátové obklady.

Neutrální a světlé odstíny obkladů učiní vaši koupelnu nadčasovou, moderní a stylovou.

Volte takové materiály, které se snadno udržují a jsou odolné. Přeci jenom každá koupelna dostává při každodenním používání pořádně zabrat.

Jak vybrat vanu a umyvadlo?

Zde záleží na tom, co od koupelny očekáváte a jaký prostor máte pro budoucí koupelnu k dispozici. Ve velké koupelně vynikne volně stojící vana, velkorysé umyvadlo nebo dvojumyvadlo… Naopak v té malé koupelně vám nejspíše bude muset postačit buď malá vana nebo případně jen sprchový kout. Do malých koupelen existuje spousta vychytávek a kouzel s prostorem. Místo ušetří například umyvadla s již zabudovanými skříňkami. Komfort vany a sprchového koutu v jednom zajistí vhodně zvolená vanová sprchová zástěna.

Stylový a nadčasový koupelnový nábytek

V případě koupelnového nábytku se určitě vyplatí vsadit na kvalitu. Nábytek je v koupelnách vystavován vysoké vlhkosti a výkyvům teplot. Měl by být tedy přímo určený do těchto prostor. Z hlediska údržby je vhodné zvolit koupelnový nábytek na nožičkách, případně závěsný na stěnu.

Již při plánování koupelny je vhodné myslet na dostatek úložných prostor – skříněk, poliček, háčků, věšáčků apod. Ačkoliv se to nezdá, tak je v koupelně nutné přehledně a prakticky uložit poměrně velkou spoustu věcí. Velmi efektní a praktické je využití nik nebo volných polic v blízkosti vany, kam se vejdou všechny šampóny, mýdla a kondicionéry. Je velmi nešťastné, pokud u vany takový odkládací prostor chybí, a ta je pak dokola obložena flakony a lahvičkami se všemožným obsahem.

Zaměřit byste se také měli na výběr vhodného, dostatečně velkého zrcadla. Velkou roli při plánování také hraje rozmístění světel. Osvětlení musí být dostatečné nejen u zrcadla, ale v celém prostoru koupelny.

koupelnové doplňky

Uzdu fantazii můžete popustit při výběru koupelnových doplňků.

V doplňcích buďte módním guru

Co se týká koupelnových doplňků – tak zde se naopak můžete doslova vyřádit a nechat se unést těmi nejžhavějšími trendy. Ručníky, osušky, předložky, mýdlenky, rostliny, obrazy, dekorativní předměty… to vše může podlehnout aktuálním hitům, vašemu vkusu a momentálnímu naladění. Všechny doplňky lze totiž velmi jednoduše vyměnit za jiné. Vaše koupelna, jejíž základ bude stylový a nadčasový, se může díky doplňkům měnit v závislosti na vaší náladě nebo třeba ročním období.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist