venkovní kuchyně

Venkovní kuchyně, kouzlo vaření pod širým nebem

Venkovní kuchyně jsou velkým hitem posledních let. Vaření pod širým nebem láká nejednoho majitele rodinného domu nebo chaty. Jak by měla vypadat venkovní kuchyně, aby splnila vaše požadavky a očekávání?

V horkých letních dnech se jen málokomu chce trávit čas v uzavřené kuchyni u rozpálené trouby a plotny. Majitelé rodinných domků proto stále častěji uvažují o vybudování venkovní kuchyně. Vaření běžného oběda, setkání s přáteli nad kulinářským uměním hostitele nebo dokonce zavařování plodů zahrady, tak získá zcela novou dimenzi. Čerstvý vzduch, příjemný profukující letní větřík, všude kolem zeleň a neuvěřitelná pohoda. Z nudného vaření se díky venkovní kuchyni stane příjemná náplň každého dne.

venkovní kuchyně

Při budování venkovní kuchyně je důležité klást důraz zejména na výběr použitého materiálu. (foto: pixabay.com)

Jak na vybavení venkovní kuchyně?

Vybavení venkovní kuchyně se nijak nemusí lišit od kuchyně uvnitř domu. Oproti klasickým interiérovým kuchyním jsou na venkovní kuchyně kladeny mnohem vyšší nároky a to zejména s ohledem na odolnost a snadnou udržovatelnost. Není proto vůbec vhodné volit kuchyni určenou do interiéru.

Je nutné se předem důkladně zamyslet nad použitými materiály. Ideální volbou je nerezová ocel, dřevo, kámen nebo sklo. Tyto materiály zvládnou nároky kladené na venkovní kuchyni umístěnou do altánu, pergoly nebo na terasu. Pro vyznavače minimalismu a moderny se skvěle hodí nerez a sklo. Nádech tradice pak v sobě nese dřevo a kámen. Ruku v ruce s výběrem materiálu pak jde samozřejmě i kvalitní provedení kuchyně.

Atraktivní modulární systémy

Stejně jako u interiérových kuchyní je možné si i u těch venkovních zvolit modulární systémy. Ty vám umožní sestavit venkovní kuchyni dle vašich požadavků a prakticky na míru. Modulární systémy nabízí možnost volby pracovní plochy, sporáku, grilu, mycího centra… záleží zcela na vás, co od venkovní kuchyně očekáváte a jaké bude mít využití.

grilování

Ve venkovní kuchyni připravíte tradiční oběd i vybrané kulinářské lahůdky. (foto: pixabay.com)

Vaření na ohni

V poslední době se znovuobjeveným a velkým trendem stává vaření na otevřeném ohni. Venkovní kuchyně pak může být řešena a navržena s integrovaným otevřeným topeništěm. Pro stylové vaření na ohni, a přípravu třeba kotlíkového guláše, už nebude nutné vyjíždět stanovat. Speciality přímo z ohně snadno připravíte i ve své domácí venkovní kuchyni.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist