matrace

Výběr matrace, víme kterou a proč.

Každý z nás spíme jinak a máme tak rozdílné potřeby. Výběr matrace tedy do jisté míry záleží na osobních preferencí. Na trhu pak najdete různé druhy matrací, jako jsou pružinové, latexové či pěnové, ale víte, která je pro vás ta pravá? Pojďme si představit jednotlivé typy a doporučení.

Pěnové a latexové matrace

Pokud chcete, aby se matrace přizpůsobila vám a kopírovala obrysy vašeho těla, rozhodně sáhněte po pěnové nebo latexové alternativě. Oba tyto materiály umí dobře tlumit otřesy, což oceníte v případech, kdy váš partner má neklidné spaní. Jak pěnové tak latexové matrace jsou měkké, pružné a odolné. Jestliže budete matraci pravidelně otáčet a tedy rovnoměrně opotřebovávat obě strany, tak vám vydrží i dlouhé roky.

matrace, výběr matrace

Pokud je vám v noci horko, volte pružinovou matraci.

Pružinová matrace

Pružinové matrace rozkládají váhu těla rovnoměrně, snižují tedy tlak na určité části a spánek je tak klidný a pohodlný. Tyto matrace jsou skvělou volbou pro ty, kterým je často v noci horko a potí se. Díky cirkulaci vzduchu jsou pružinové matrace chladnější a sušší než pěnové a latexové varianty.

matrace, výběr matrace

Délka matrace by měla být delší o 20 cm než je vaše výška.

Obecné rady na závěr

Každá z výše popsaných matrací může mít svojí tvrdost. Lze si tedy vybrat jak pěnovou matraci měkkou tak i tvrdou či středně tvrdou. Obecně však platí, že lidé s vyšší váhou by měli sáhnout po tvrdší matraci a naopak lidé subtilní by měli volit ty měkčí typy. Správná volba v tomto ohledu je závislá i od způsobu spánku. Kdo rád spí na břiše nebo zádech, volí matraci tvrdší, pro spánek na boku je lepší měkčí typ, protože chrání naše klouby.

Délka matrace pak musí odpovídat velikosti samotné postele, měla by být ale minimálně o 10 cm, lépe o 20 cm delší, než je výška postavy.

A pamatujte životnost i těch nejkvalitnějších matrací je 8-10 let a lidé, kteří si potrpí na kvalitu a čistotu, vyměňují matrace především z hygienických důvodů každých 5-7 let.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist