HS portál, okna.eu

Okna a dveře – to už není pouhá výplň

Pokud stavíte nebo rekonstruujete dům či byt, pak vaším požadavkem co se oken a dveří týká, bude nejspíše kvalita, funkčnost a rozumná cena. Moderním trendem jsou velká francouzská okna zajišťující co nejvíce světlosti a otevřeného prostoru. Vzrůstají požadavky na design a celkový vzhled oken a dveří. Výrobci se s těmito trendy pochopitelně snaží držet krok. Do popředí se také čím dál tím více dostává otázka šetrnosti k životními prostředí.

Bezúdržbová hliníková okna

Oblíbeným materiálem na výrobu oken je hliník. Jeho předností je zejména výborná statika. Hodí se tedy pro výrobu velkoformátových oken. Dokonalé sladění s fasádou pak poskytne jakákoliv barva či dekor vnějšího rámu.

Hliník je také velmi dobře kombinovatelný s dalšími materiály – plastem či dřevem. Mohou tak být maximálně využity přednosti všech materiálů.

Designová dřevohliníková okna

Jak již sám název napovídá, jedná se o kombinaci materiálů – dřeva a hliníku. Přírodní vzhled okna z interiérové strany a bezúdržbovost vnějších okenních rámů. To ocení nejeden majitel nemovitosti. U vnějších hliníkových rámů odpadají nutné opravy a obnovy nátěrů, které s sebou nesou dřevěná okna. Hliníkové pláště jsou velmi moderní, stylové a reprezentativní. Oproti tomu vnitřní dřevěné rámy, které nejsou vystaveny působení povětrnostních vlivů, si dlouho zachovávají svůj jedinečný vzhled.

Foto: okna.eu

Současné trendy velí maximální propojení interiéru s exteriérem. Velké prosklené plochy poskytují světelný komfort a požadavek na propojení domu se zahradou.

Prostor a světlo

Velká okna, světlé a prostorné místnosti – pokud to dispozice domu jenom trochu dovoluje, pak jsou prosvětlené místnosti opravdovým hitem. Díky novým technologiím není nutné se obávat tepelných ztrát velkými prosklenými plochami. Ideálním řešením jsou pak tzv. HS portály. Jedná se o bezprahová posuvná okna či dveře. Manipulace s HS portálem je velmi snadná, mají perfektní design. Nabízí ničím nerušené propojení zahrady či terasy s obytnou částí domu. Nejčastěji se používají u velkoformátových balkónových dveří a prosklených stěn vedoucích na terasu či do zahrady. Ideálním trendy materiálem pro výrobu HS portálů je hliník, případně dřevohliník.

Zdroj: okna.eu
There is 1 comment

Add yours

Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist