markyza2

Markýzy: z Římského kolosea až k vašemu domu

Mít tak dům s velkými okny. A prosklenými francouzskými dveřmi do zahrady. Užívat si výhled z dlážděné terasy. Ta idylka… pomysleli jste však na slunce? Pokud je ho příliš, může se i ta nejpříjemnější domácí pohoda změnit v pekelnou výheň. Prosklené plochy jsou sice fajn, nezapomeňte ale na jejich zastínění.

Z dostupných možností si bez problémů vyberete. V interiéru použijte látkové nebo dřevěné rolety, originální japonské stěny nebo stínění střešních oken. Zvenku instalujte třeba žaluzie nebo velmi funkční rolety. Pokud ale chcete zastínit okno i verandu zároveň, sáhněte po markýze. Zabijete dvě mouchy jednou ranou – a navíc stylově.

Markýzy velmi efektivně zastíní velké i menší terasy, verandy, předzahrádky i balkóny. Velikost samozřejmě můžete přizpůsobit vašim potřebám. A co je na markýzách vůbec to nejlepší? Přece dostupnost látek v mnoha barevných provedeních. Vsaďte např. na klasiku – co třeba pruhovaný dvoubarevný vzor ala italská kavárna?

nove-zaluzie.czLátka markýz je ošetřena impregnací, která zajišťuje stálost barvy a zvyšuje její odolnost vůči nečistotám a plísním. A že to s odolností prodejci myslí opravdu vážně? Lepší důkaz než 10letá záruka snad ani neexistuje.

Mimochodem, věděli jste, že markýzy používají lidé už od starověku? K dokonalosti je dovedli v kolébce evropské kultury – starověkém Římě. Propracovaný systém markýz – Velarium – dokázal zastínit jednu třetinu slavného Kolosea v hlavním městě říše. Při jejich návrhu zúročili své zkušenosti s oplachtěním mořeplavci.

Ale zpět k technickým detailům. Na trhu jsou dostupné markýzy bez nosného profilu, s nosným profilem, ale i polokazetové nebo kazetové. Svinout se dají manuálně pomocí kliky nebo motoru, který ovládáte vypínačem či dálkovým ovládáním. Opravdovou vychytávku představuje otřesové čidlo, které při silném větru markýzu automaticky zatáhne.

Sluníčko pomalu sílí, tak na nic nečekejte a okrášlete svůj dům novým stylovým prvkem. Uvidíte, že pod markýzou budete trávit na zahradě před domem více času než kdykoliv předtím.  A od toho přeci zahrady jsou, no ne?
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist