800_loznice-jitona_loznice-spirit-3

Matrace a vhodný podklad

Při výběru matrace je nutné vědět nejen její správný rozměr, ale také na jakém podkladu bude matrace ležet. Vzhledem k velkému množství různých materiálů, ze kterých se matrace vyrábějí je nutné počítat s tím že nejsou všechny matrace vhodné na všechny typy podkladů.

Prvním z podkladů, se kterým se setkáte ve starších typech lůžek je pevná deska. Tento podklad se v současnosti již v postelích nevyužívá a bývá často příčinou nesprávně zvoleného typu matrace. Jelikož tento podklad velmi špatně odvětrává jsou pružinové matrace jedním z mála typů matrací, které lze na tento podklad umístit. Nezastupitelnou výhodou pružinových matrací je jejich vysoká schopnost odvětrání, která je nutná vzhledem k podkladu matrace.

Pokud máte v manželské posteli polohovací lamelové rošty, opět je nutné dát pozor při výběru vhodné matrace. Polohovací lamelový rošt má dostatečnou schopnost odvětrání, nicméně ne všechny tyty matrací jsou pro něj vhodné. Většina výrobců matrací u svých produktů uvádí jejich schopnost přizpůsobení se při polohování roštu. Proto tento parametr při výběru matrace pečlivě sledujte. Příkladem vhodné matrace na polohovací, nebo motorové polohovací rošty jsou latexové matrace. Latexová matrace se vyznačuje vysokou pružností a přizpůsobitelností polohovacím roštům.

Pevné lamelové nebo také laťkové rošty na popruzích umožňují nejširší výběr matrací vhodných na tento podklad. Tento rošt neklade velký důraz jak na ohebnost matrace, tak ani na její schopnost odvětrání. Pokud máte tento podklad v posteli můžete vybírat nejen z matrací z různých pěn jako jsou matrace z polyuretanových pěn, matrace Bultexové, nebo matrace z různých modifikací líných pěn, zdravotních matrací, ale také z taštičkových matrací, případně matrací Tempur. Podklad z pevných lamelových roštů vyhovuje většině matrací dostupných na českém trhu.

Více informací získáte na stránkách www.postele-online.cz

Kam dál?
Jak na výběr matrace?
Vybíráme rošty do postele
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist