koberec1

Kusové koberce vs. koberce přes celý pokoj

Snad všichni toužíme po tom, aby náš dům či byt vypadal útulně. Pro každého je ale „útulné“ něco jiného. Díváme se pak jen na estetický dojem a zapomínáme na praktické využití oné věci. Kusové koberce nebo ty celoplošné už od dob dávné historie patří skoro k základnímu vybavení bytu. Kam je vhodný, kam ne a jaký druh, to málokdo ví. Proto se společně na tuto problematiku podíváme.

Foto: pixabay.comVelké koberce přes celý pokoj

Ještě před necelými 20 lety byl velký trend pokrývat celou podlahu koberci. Důvodem bylo tehdy nevzhledné lino, které neudrželo teplo a došlo k různému kroucení. Díky kobercům jsme mohli chodit po pokoji bosi a nenastydli jsme. Další výhoda celoplošných koberců byla pro rodiny s děti. Podlaha pokrytá kobercem byla jejich rájem a na ní se odehrávaly veškeré hry.

Bohužel i velmi praktická věc má své nevýhody. Ve velkých kobercích se usazuje prach a roztoči. Pro alergiky vyslovené peklo. Nevýhodou bylo i čištění. Pokud jste chtěli kompletně vyčistit koberec, buď jste museli vystěhovat všechen nábytek, nebo si pozvat specializovanou firmu na čištění koberců. Stručně tedy, koberec přes celou podlahu vám zajistí krásnou útulnost, ale co se týče údržby, je velmi nepraktický. Výběr různých koberců najdete na Habitat.

Foto: pixabay.czKusové koberce

V současnosti lino už není tak moderní, jako například plovoucí podlahy nebo kamenná obložení s vytápěním podlah. Ale aby byla zachována jistá útulnost, která v moderní době nahradila vzdušnost a sterilnost prostor, používají se kusové koberce, neboli jen malé koberce na určitá místa. Nejčastěji je to například u pohovky v obývacím pokoji, před postelí v ložnici a tak dále. Jsou velmi praktické v údržbě, díky menšímu rozměru. Co se týče estetiky, na trhu jsou dostupné různé druhy. Meze se nekladou materiálům, barvám a vzorům. Nový trend za posledních pár let jsou také nástěnné koberce, sloužící hlavně dekorativnímu účelu.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist