síť proti hmyzu

Sítě proti hmyzu nebo chemické přípravky?

Bzučení komárů kolem uší, nepříjemné štípance a poničení stěny, o které jsme komára zneškodnili, jsou nepříjemným následkem otevřených oken a rozsvíceného světla. Hmyz nám ale do oken vlétá v menší míře po celý den a proto je dobré proti němu vytáhnout do boje. Je lepší chemický přípravek nebo síť do oken?

Chemické přípravky mají tu výhodu, že je koupíte a ihned je můžete použít. Ať už jsou to postřiky nebo odpuzovače, které strčíte do zásuvky, vždy se jedná o neekologické, chemické přípravky, které nejsou šetrné k přírodě. Kromě toho většinou zapáchají a náplně se musí často měnit.

Sítě proti hmyzu sice nemáte hned, protože je musíte nejprve důkladně vybrat tak, aby seděly na vaše okno, ale po této investici a montáži už slouží několik desítek let bez nutnosti oprav. K přírodě jsou šetrnější také tím, že komáry a hmyz nezneškodní, protože ho dovnitř jednoduše nepustí.

síť proti hmyzuCo udělat před pořízením?

Pokud se rozhodnete pořídit si síť, nejprve musíte změřit své okno. K tomu potřebujete tři rozměry, výšku a šířku vnitřního rámu okna a hloubku gumového těsnění. Poté si dle okna vyberte typ sítí, který bude pasovat. Vyrábí se také speciální sítě pro střešní okna a balkónové dveře.

I design je na vás! Můžete si vybrat barvu sítě a barvu rámu dle libosti, tak, aby sítě krásně ladily s celkovým rázem domu, s fasádou a s celým oknem. Tím, že si sítě sami vyměříte, je můžete rovnou zakoupit na prověřeném e-shopu, například u spolehlivého dodavatele Labona, kde vám je přesně vyrobí.

Snadná montáž

Sítě proti hmyzu nasadíte snadno a rychle. Pouze u starých oken je potřeba vrtat, nicméně u většiny nových oken se síť jednoduše vsadí. Sítě montujte z interiéru pomocí vsazovacích madel, jednoduše otočte otočné držáky a síť drží. Stejně snadno jako namontovat, ji můžete i vymontovat, třeba v zimě, nebo kdykoliv, kdy ji zrovna nebudete potřebovat.

Rolovací a plisované sítě

Pokud se vám síť do okna nevejde, můžete zvolit plisovanou síť proti hmyzu, která zabírá málo místa a vejde se do míst, kam normální síť nepasuje. Další variantou jsou rolovací sítě, které v momentě, kdy je nepotřebujete, jednoduše srolujete a nemusíte je vždy montovat a demontovat. Rolovací sítě se vám hodí, zejména pokud víte, že s nimi budete často manipulovat.

Sítě se vyplatí

I když je nad výběrem sítě nutné přemýšlet, vybrat ji a zhotovit na míru, po její montáži už si můžete užívat jen klid a pohodu bez hmyzu. Sítě totiž vydrží funkční léta a na rozdíl od chemických přípravků nestojí žádné další peníze.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist