vřesy v podzimních dekoracích

Vřesy v podzimních dekoracích: tipy pro využití vřesů v podzimních aranžmá

Nechejte do svého domova vplout podzimní atmosféru a barevnou eleganci. Vřesy v podzimních dekoracích vypadají prostě úžasně! V tomto článku se dozvíte, jak využít krásu vřesů v podzimních dekoracích a aranžmá. Od inspirujících nápadů na dekorace až po praktické tipy na péči o vřesy a jejich výběr v zahradnictvích. Nechejte se unášet tóny babího léta s těmi nejkrásnějšími květy podzimu – vřesy.

barvy vřesu

Vřesy jsou k dostání v široké škále barevných kultivarů – stačí si jen vybrat!

Vřesy jsou keře s krásnými a barevnými květy, které kvetou od srpna do listopadu. Jsou tedy ideální rostlinou pro použití v podzimních aranžmá. Použít lze celé rostliny, nicméně velmi dekorativní jsou i po odkvětu. Samostatné větvičky vřesů ať již s květy nebo po odkvětu mohou sloužit jako výborný materiál pro podzimní dekorace. Nejprve je však vhodné vědět, jak se o vřesy starat a jak vůbec vybrat zdravé keříky vřesů. Teprve pak vřesy v podzimních dekoracích skutečně vyniknou a vydrží krásné během celého podzimu.

vřes jako dekorace

Vřesy v podzimních dekoracích využijete jako solitéry, ale i kombinacích s dalšími podzimními rostlinami a přírodninami.

Podle čeho vybírat vřesy a jsou náročné?

Při výběru rostlin vřesu hledejte ty s výrazným olistěním a pevnými větvičkami. Vyhýbejte se zažloutlým a usychajícím rostlinám. Ty by vám dlouho radost nedělaly. Nezaleží přitom na barvě vřesu, důležitý je zdravý vzhled, vlhký a zdravý kořenový bal.

Všechny barevné kultivary vřesů jsou velmi odolné a nenáročné na pěstování. Nejlépe se jim daří na slunném stanovišti. Nezapomeňte na jejich pravidelnou zálivku, avšak přelití jim příliš nesvědčí. Na druhou stranu zvládnou i poměrně dlouhé období sucha. Jejich pěstování buď samostatně nebo v efektivních aranžmá zvládne opravdu každý.

podzimní rostliny

Vřesy ve venkovních aranžmá se skvěle doplňují s dalšími odolnými květinami a keři.

Vřesy lze přesadit a vytvořit různobarevná čistě vřesová seskupení. Úžasně je však lze kombinovat i s ostatními podzimními rostlinami.

S čím vřesy v podzimních dekoracích kombinovat?

Vřesy jsou sami o sobě velmi dekorativní. Ještě více však vynikne jejich něžná krása v kombinaci s dalšími podzimními rostlinami. Které to jsou?

  • Chryzantémy: Chryzantémy jsou další oblíbenou rostlinou pro podzimní dekorace. Nabízejí různé tvary a barvy květů a jsou k dispozici v různých velikostech. Vyberte si odrůdy, které kvetou v podzimních barvách, jako jsou žlutá, oranžová nebo červená.
  • Skalník: Skalník je rostlina s malými, stálezelenými listy a výraznými květy. Je to vytrvalý keř, který je vhodný pro podzimní dekorace. Skalník můžete pořídit v různých odrůdách s různými barvami květů a listů, a proto je zajímavým doplňkem do truhlíků a květináčů.
  • Zimolez: Zimolez je další rostlina, která je vhodná pro podzimní dekorace. Má nádherné oranžové nebo červené plody, které zůstávají na rostlině i po opadu listí. Zimolez je také stálezelený keř, který dodá vašim aranžmá trvalou strukturu a barevný prvek.
  • Macešky: Macešky jsou velmi odolné květiny, které lze snadno kombinovat s jinými trvalkami, aby vytvořily působivé podzimní kompozice do truhlíků nebo do zahrady. Dají se pořídit v různých barevných kombinacích i velikostech.
macešky

Vřes a odolné macešky jsou skvělé duo do podzimního truhlíku.

Jako doplněk podzimních aranžmá pak nesmí chybět dýně! Okrasné dýně k podzimu prostě patří a s rostlinami vřesů tvoří ideální podzimní kombinaci.

Vřesové větvičky jako podzimní dekorace

K vytvoření efektních aranžmá lze využít i jen samostatné vřesové větvičky. Úžasným doplňkem budou při tvorbě podzimního věnce na dveře nebo na stůl.

vřesový věnec

Věnec vytvořený z větviček vřesu lze umístit venku i dovnitř domu.

vřesový věnec

Věnec na dveře je úžasnou podzimní dekorací. Tenhle je doplněný o vřesové větvičky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud jste příznivcem minimalismu a čisté krásy, pak si pomocí vřesových větviček uvázaných kolem čiré sklenice vytvořte jednoduchý svícen.

podzimní svícen

Snítky vřesu kolem obyčejné lahve jsou velmi něžnou a přitom minimalistickou dekorací.

svícen z vřesu

Jednoduchý podzimní svícen umístěte na stůl a doplňte o další podzimní dekorace.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Větvičky nebo celé rostliny vřesu v interiérových dekoracích doplňte o další plody podzimu – kaštany, žaludy a samozřejmě nesmíme zapomenout na tradiční dýně. Efektně budou vřesy působit doplněné o mech nebo například březové větvičky.

podzimní dekorace

Vřes, mech a kaštany k podzimním dekoracím neodmyslitelně patří.

Pokud nechcete tvořit žádné větší aranžmá, zkuste květináčky s vřesem obalit obyčejnou jutovinou a ovázat stužkou. Jednoduché a přitom velmi efektní. Takovou podzimní dekoraci můžete umístit ven, ale například i do interiéru – třeba na jídelní stůl.

vřes

Květináčky s vřesem zabalené do obyčejné jutoviny vnesou nádech podzimu di každého interiéru.

Fantazii se meze nekladou a vřesy v podzimních dekoracích lze využít skutečně různorodým způsobem. Přejeme příjemné tvoření a dlouhou radost z krásných podzimních aranžmá.

 

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist