podzimní dekorace

Když za okno vklouzne podzim

Slunné dny a léto jsou už pryč a pestrobarevné babí léto na sebe nechává čekat… Pokud se k vám domů vkládají chmury a špatná nálada, pak je potřeba s tím rozhodně něco udělat. Počasí nezměníte, co ale změnit můžete je nálada, jakou na vás dýchne váš byt, když do něj vstoupíte. Vneste do svého domova zlatavý podzim díky doplňkům a dekoracím.

Pestré podzimní barvy vám zvednou náladu

V práci vás naštvala kolegyně, děti přinesly poznámku a ten nákup, který vlečete domů váží snad metrák… Pohled na pestrobarevný podzimní věnec zavěšený na vchodových dveřích vám zaručeně zvedne náladu. Ozdobené věnce nemusíte na vchodové dveře zavěšovat tradičně jen o Vánocích. Radost vám mohou dělat v každé roční době hned při příchodu k domovním dveřím. A o podzimu, který přímo vybízí k výrobě nebo koupi krásných barevných závěsných věnců, to platí snad dvojnásob.

Foto: lepebydlet.cz

Podzimní věnec můžete buď zavěsit na vchodové dveře, nebo ho volně položit na skříňku.

Vyrobte si jednoduchý věnec ze sušených jablíček – křížal

Upršené počasí nás zahnalo domů, a protože rády něco kutíme a vyrábíme, tak jsme se s dcerkou rozhodly vyrobit si jednoduchý podzimní věneček ze sušených jablíček. Máme jich tu ještě několik z loňska a už nejsou moc dobré. Na krásnou dekoraci budou ale úžasné!

K výrobě věnce nebo podzimní dekorace budete potřebovat:

  • nasušené křížaly
  • mašličku nebo provázek
  • jednu větší mašli na ozdobu

Křížaly stačí navlékat na stužku, kterou potom jednoduše zavážete a dozdobíte větší stuhou. Aby vám věneček dobře držel tvar, můžete místo stužky použít i pevnější drát.

foto: lepebydlet.cz

foto: lepebydlet.cz

Foto: lepebydlet.cz

foto: lepebydlet.cz

Svíčky a dobrý čaj, to je ten pravý relax

Podzimní chmury spolehlivě zažene šálek zlatavého čaje nebo třeba horká čokoláda. A pro navození té pravé odpočinkové nálady si pak zapalte svíčku ve stylovém svícnu a nechejte se za zvuku oblíbené písničky unášet mihotavým plaménkem svíce někam do země snů. Stačí pár minut sladkého odpočinku a vaše nálada bude hned o poznání veselejší.

Podzimní dekorace dětem pro radost

Děti hrozně rády tvoří a vyrábí, a také mají rády tajemno – víly a skřítky… Možná nejste dost zruční na to, abyste doma s dětmi vytvořili skřítky podzimníčky.  Vaše kreativní já se možná už vyčerpalo při dlabání dýně. Hotové postavičky skřítků lze pořídit už hotové. Do domova vám vnesou barevnou veselou náladu.

foto: lepebydlet.cz

Pokud už má truhlík na květiny své lepší dny za sebou, zkuste ho ozdobit barevným podzimním listím, podzimní dekorace tak bude dokonalá! K přichycení listů vám postačí tavná pistole.

 

Foto: lepebydlet.cz

Netypickou okrasou truhlíku může být okrasné zelí.

 

foto: lepebydlet.cz

Vřesy a dýně – podzimní evergreen.

Podzimní barvy za oknem

Červená, oranžová, hnědá, okrová… to všechno jsou barvy podzimu. Neodmyslitelně k němu také patří dýně, ale třeba i voňavá jablíčka. Pokud si potrpíte na krásné květy za oknem, pak je ten nejvyšší čas dát podzimní šmrnc truhlíkům a květináčům. Ideální jsou vřesy, ty vám při správné péči vydrží až do jara. Dále můžete použít chryzantémy, které jsou k dostání v krásných podzimních barvách. Netradiční pak bude výzdoba v truhlíku doplněná o okrasné zelí.

 

Foto: lepebydlet.cz

Typické podzimní chryzantémy.

foto: lepebydlet.cz

Podzimní dekorace pro vaši zahradu

Zahradu dekoruje již sám podzim, ale někdy bychom si přáli přeci jenom trochu více… Přirozeného světla ubývá a možná byste si přáli zahradu rozsvítit celou spoustou světýlek. K tomu se ideálně hodí zahradní LED osvětlení.  Pomocí truhlíků, květináčů a různých nádob na zahradě vytvořte malebná zátiší, která vám prosvětlí upršený pohled z okna ven.

Foto: lepebydlet.cz

Podzimní zákoutí zkrášlí vaší zahradu.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist