bílá kuchyně2

Bílá kuchyně? Proč ne…

Bílé kuchyňské linky patří mezi velké stálice a dlouhodobě se řadí mezi ty nejprodávanější. Důvodem je zejména jejich nadčasovost. S bílou kuchyní lze jednoduše pomocí doplňků kouzlit. Vhodně zvolený styl kuchyně může být i v jen čistě bílé barvě moderní, minimalistický, ale i retro nebo oblíbený provance styl. Stačí jen najít šikovného truhláře nebo kuchyňské studio, kde i s „obyčejnou“ bílou kuchyní dokáží neobyčejné divy.

Je bílá kuchyně příliš sterilní?

Mnozí mohou opáčit, že bílá je příliš sterilní a v kuchyni, která by měla být srdcem domova, to bude vypadat spíše jako na operačním sále. Ano, s nedostatkem fantazie pro bílou barvu může opravdu ve výsledku bílá kuchyň působit příliš stroze až sterilně. Je opravdu nutné dbát na celkový styl a každý detail. Je důležité si pohrát s kuchyní jako s celkem. Zvolit vhodný materiál kuchyňských dvířek, doplnit je stylovými úchytkami, prosklenými částmi, otevřenými poličkami. Zvolte kontrastní pracovní desku a obklad za kuchyňskou linkou. Důležité je se také zaměřit na kuchyňské spotřebiče a doplňky.

Pokud k bílé kuchyni nezvolíte vhodné kontrasty, třeba v podobě doplňků, může opravdu působit stroze až sterilně.

Pokud k bílé kuchyni nezvolíte vhodné kontrasty, třeba v podobě doplňků, může opravdu působit stroze až sterilně.

Pohrajte si s materiály a kontrasty

Ti, kdo uvažují o bílé barvě kuchyně, mají na výběr řadu povrchových úprav a struktur. Rozhodně je však nutné kombinovat. Bílá se krásně doplňuje s přírodními materiály – dřevem, kamenem či kovem. Moderního designu dosáhnete kombinací s barvami v jemných odstínech šedé, fialové, zelené nebo oranžové. Trendy je pak kuchyně v provedení vysokého lesku, tradičnější je matová struktura.

Ověřenou je kombinace s černou barvou - tmavá pracovní plocha, černá barva spotřebičů, prosklení... tato bílá kuchyně rozhodně není nudná!

Ověřenou je kombinace bílé a černé – černá pracovní plocha, černá barva spotřebičů, prosklení… tato bílá kuchyně rozhodně není nudná!

V jednoduchosti je krása

Moderní trendy velí upřednostnit spíše střídmější styl. Ta tam je zdobnost, kudrlinky a přehršle doplňků. Lesklé bílé provedení vtiskne kuchyni skutečně nadčasový vzhled. Tento typ kuchyně se perfektně hodí k minimalistickému interiéru. Je praktická, vše je po ruce, a přitom úhledně uklizené a schované před zraky návštěv.  Minimalistickou bílou kuchyň můžete oživit vhodně zvoleným osvětlením – LED pásky budou v tomto případě tím pravým originálem, který z vaší kuchyně vytvoří dokonale stylový prostor.

Jednoduchý styl minimalistické kuchyně ve vysokém lesku je podtržen použitím LED osvětlení.

Jednoduchý styl minimalistické kuchyně ve vysokém lesku je podtržen použitím LED osvětlení.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist