revize radiatoru

Topná sezóna začala, je čas na revizi radiátorů

Chladné počasí na sebe letos nenechalo dlouho čekat. Nicméně než nastane ta pravá topná sezóna, tak je čas na provedení revize radiátorů. Dlouhodobé opomíjení péče o topná tělesa by se vám totiž nemuselo vyplatit. Základní kontrolu a povrchovou úpravu v podobě nátěru radiátoru zvládne pohodlně každý sám.

Foto: hammerite.cz

Základní kontrolu radiátoru zvládnete sami – zjistěte, zda se někde neolupuje barva nebo zda radiátor nekoroduje.

Rezavý radiátor

Pokud při zběžné kontrole zjistíte, že se z radiátoru začíná olupovat barva a místy se snad objevuje koroze, je nejvyšší čas ho znovu natřít. Pokud byste tak neučinili, může se stát, že drobné poškození barvy může časem vést k rozsáhlejší korozi a dokonce proděravění radiátoru.

Foto: hammerite.cz

Při nátěru radiátoru nemusíte zůstat pouze u bílé barvy. Radiátor je výrazná součást interiéru, dopřejte mu proto náležitý lesk.

Jaká je vhodná barva na radiátory?

Výběr vhodné barvy, která je přímo určená pro radiátory se vám rozhodně vyplatí. Zajistí, že se příštích několik let nebudete muset vůbec o radiátor starat. Nátěr nekvalitní barvou vydrží přibližně dva roky. Poté budete muset nejspíše celou proceduru znovu a znovu opakovat. Zatímco barva určená přímo na radiátory vydrží bez problémů i osm let.

Při použití nevhodné barvy se na radiátoru začnou brzy dělat puchýře, barva se záhy olupuje a světlé odstíny zežloutnou.

Foto: hammerite.cz

Pokud revize radiátoru zjistí nedostatky a je potřeba ho znovu natřít, zvolte takovou barvu, která je k nátěrům radiátoru přímo určená.

Jak natírat radiátor?

Nejprve je nutné z topení odstranit veškeré nečistoty, pavučiny a prach. Odstraňte starý nátěr a případnou korozi ocelovým kartáčem a smirkovým papírem. Povrch je také nutné odmastit. Zvláště tam, kde je v bytě plyn, se na radiátorech ráda usazuje mastnota. Na slabší nečistoty postačí voda se saponátem, s těmi silnějšími si poradí běžné ředidlo.

Zvolenou barvu pak na radiátor nanášejte štětcem, válečkem nebo pomocí nástřiku. Měli byste dát 2-3 vrstvy. Každou vždy po zaschnutí té první – v odstupu alespoň 6 hodin.

Nemusíte přitom zůstat pouze u bílé barvy radiátoru. Radiátor je poměrně výraznou součástí interiéru. Dejte mu proto barevný kabátek ladící s celkovou barevností místnosti.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist