otopný žebřík v koupelně

Topný žebřík v koupelně

Pokud zařizujete novou koupelnu či rekonstruujete tu starší, určitě myslete na topný žebřík. Nejenže usuší ručníky, ale může koupelnu i příjemně prohřát. Pojďme si tedy představit limity a výhody topných žebříků.

Princip topení

Dle způsobu připojení a principu topení lze na trhu najít tři základní typy topných žebříků.

Elektrický žebřík to je soustava trubek, která je uzavřená a naplněná vodou či nemrznoucí kapalinou. Uvnitř žebříku je pak zabudovaná tzv. topná tyč, která se po zapnutí žebříku rozehřeje, ohřeje tekutinu a žebřík tak topí. Žebříky se připojují běžnou šňůrou do zásuvky, anebo je lze nechat zapojit do sítě napevno. Tento žebřík lze ovládat buď ručně, nebo naprogramovat k samostatnému zapínání a vypínání v nastavených hodinách na požadovanou teplotu místnosti.

Foto: pixabay.com

Věnujte pak pozornost výkonu topných žebříků.

Teplovodní funguje pomocí otopného tělesa, to se připojí na stávající systém etážového topení v domácnosti. Ovládání žebříku je stejné jako ovládání klasického ústředního topení pomocí kohoutu.

Posledním typem, který představíme, je teplovodní s elektrickou topnou tyčí. Tento typ spojuje výhody a charakteristiky obou předchozích typů.

Multifunkční topné žebříky

Topné koupelnové žebříky jsou nejlepší volbou, jak vyřešit topení v koupelně. Všude tam, kde není možné napojit koupelnový radiátor na ústřední topení, především v koupelnách v panelových domech.

Věnujte pak pozornost výkonu topných žebříků. Chcete-li pouze sušák, který ručníky příjemně prohřeje, stačí model s menším výkonem. Naopak u žebříku, který bude sloužit i jako topné těleso, počítejte s potřebným výkonem pro danou místnost.

Foto: pixabay.com

Bílé koupelnové radiátory patří mezi ty nejprodávanější.

Typy topných žebříků

Český trh nabízí několik kategorií: bílé, nerezové, chromované koupelnové radiátory. Bílé koupelnové radiátory patří mezi ty nejprodávanější.  Tento typ radiátorů bude vždy podtrhovat čistotu koupelny. Ale stále větší zájmu se těší nerezové žebříky, protože se stávají výrazným prvkem koupelny. Pro vyznavače lesklých předmětů a odlesků světla doporučujeme pak chromované koupelnové radiátory. Topné žebříků se dodávají v šířkách 45, 60 a 75 cm a výškách 96, 132, 168 a 184 cm.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist