černé obklady JIKA

Minimalistická černá pro koupelny

Vyznavači čistých minimalistických linií často volí barvy v interiéru ve znamení bílé a černé. Co se koupelen týká, pak stále převládá jakýsi úzus, že černá v koupelně nemá co dělat. Opak je přitom pravdou. Černé obklady dodají koupelně neotřelou eleganci, nadčasovost a punc čistého designu.

Černá barva pohlcuje světlo a prostor opticky zmenšuje, což může být u menší místnosti jakou je koupelna problém. Důležité proto je zvolit správnou kombinaci černé a světlých odstínů. Černá v koupelně by neměla být plošně, ale tvořit dominantní kontrastní prvek právě světlým prvkům. V tom, jak barvy správně nakombinovat, aby i malá koupelna při použití černých obkladů nepůsobila stísněně vám poradí architekt.

Nechejte si vytvořit 3D návrh koupelny. Ve větších koupelnových studiích již toto bývá standardní služba.

Výrazná mozaika v černé barvě dodá koupelně eleganci a nadčasovost. Foto: JIKA.

Lesklé nebo matné černé obklady?

Důležité je, jaký typ obkladů zvolíte – lesk nebo mat?

Lesklé obklady dodají interiéru neotřelý nádech luxusu. Odráží světlo, díky čemuž dochází ke hře s optikou. I menší prostor dokáže lesklý obklad opticky zvětšit. V kombinaci s bodovým osvětlením dokáží černé lesklé obklady hotové divy.

Oproti tomu matné obklady dodají prostoru na intimnosti.

Foto: JIKA

Černá by neměla být v koupelně použita plošně. Listely a mozaiky v tmavých odstínech budou tvořit zajímavý kontrast světlým obkladům. Foto: JIKA.

Černá na podlahu nebo na zdi?

Vždy je důležité zvolit kontrast. Pokud tedy preferujete černou dlažbu na podlaze, pak by stěny měly být světlejší. Místnost pak bude opticky větší. Světlé stěny pak oživte tmavou mozaikou. Ta může tvořit i zajímavou dominantu celé koupelny.

Pokud naopak preferujete tmavé stěny, pak by podlaha měla být ve světlých tónech.

Černá – lapač na nečistoty?

Ano, při volbě černých obkladů je důležité si uvědomit, že taková koupelna bude vyžadovat více pravidelné péče. Asi bychom ji nedoporučovali do domácností, kde jsou malé děti. Ty prostě jen těžko donutíte, aby zubní pasta a mýdlo skončily pouze v umyvadle, které si po sobě vždy opláchnou.

V potaz vezměte i tvrdost vody. Tam, kde je tvrdší voda se více tvoří usazeniny a vodní kámen. Ten bude na černých obkladech hned vidět. Je proto fajn, pokud dbáte na pravidelný „preventivní“ úklid. Lépe se budou udržovat lesklé obklady, které stačí omýt teplou vodou.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist