koupelna

Koupelnový nábytek

Koupelna – místo, kam denně chodí každý z nás a tráví zde více či méně času. Tendence moderního bydlení nabádají k tomu, aby se právě z těchto místností staly oázy relaxace a odpočinku. K tomu neodmyslitelně patří i volba kvalitního a účelného koupelnového nábytku.

Stojíme tedy před otázkou, jaký materiál se nejlépe hodí pro vybavení koupelny? Jistě se shodneme na tom, že by měl být pěkný, funkční, musí mít dlouhou životnost a samozřejmě vyhovovat našemu vkusu. Obecně se používaný materiál neliší od jakéhokoliv jiného, který se používá k výrobě interiérového nábytku. Důležitá je však jeho povrchová úprava, zejména proti vlhkosti a tzv. „stojaté vodě“, se kterou každý v koupelně občas bojuje.

Z materiálů se tedy běžně používají různé druhy a barevná provedení masivního dřeva, laminovaných a dýhovaných desek, kovu, nerezu, skla, plastu aj. Ona zmíněná ochrana proti vlhkosti se řeší například vysokými nožičkami či sokly – nábytek není vhodné pokládat přímo na zem. Řešením může být i zavěšení skříněk a policových systémů na zeď. Také korpus nábytku je často vyráběn z odolnějšího materiálu, zatímco dvířka vyrobená z kvalitních a nákladných materiálů plní estetickou funkci.

Výběr materiálu tedy vlastně zcela záleží na našem vkusu a požadavcích. Je nutné pamatovat na to, že zvolený sériový nábytek nebo ten zhotovovaný na zakázku musí být skutečně určen pro použití v koupelnách. V opačném případě by na pozdější reklamaci nebyl brán zřetel.

Náš tip: Co se týče povrchové úpravy – čím lesklejší povrch je, tím hůře se bude udržovat. Každá šmouha, zaschlá kapka vody či otisk prstu bude ihned vidět.

Foto: pixabay.comCo všechno vlastně do koupelny patří?

Koupelna je místem klidu a relaxace. Zatímco chutnou večeři si klidně objednáte v některé z restaurací – s horkou koupelí či osvěžující sprchou to asi nepůjde tak lehce.

Umístěte sem tedy to, co vám onu relaxaci usnadní – samozřejmě s ohledem na prostor, který máte k dispozici. Proto jako vždy platí, méně znamená více! Je však jasné, že vana, umyvadlo a zrcadlo již nebudou dostačující. Přidejte poličky, skříňky, držadla na ručníky a důležité doplňky (držáčky na zubní kartáčky, zásobník na mýdlo či kartáček na nehty). Důležité však je, aby veškeré vybavení bylo vzájemně sladěné. A to jak s kachlíčky, dlažbou a malbou, také nezapomeňte, aby vše ladilo barevně.

Navštivte některé z renomovaných koupelnových studií, kde si nábytek na místě prohlédnete. Dokonce vám může být nabídnuto i využití vytvoření grafického návrhu vaší vysněné koupelny – do posledního detailu!
There is 1 comment

Add yours
  1. Líba a Marek

    Zrovna uvažuju že do jedné z koupelen dám bezsplachovací pisoár, jsme tři chlapi a dvě ženské, takže jedna koupelna bude „naše“ a moc se mi líbí tyhle ecostep.cz/produkt/bezvode-pisoary/ bezvodé pisoáry. Někdo zkušenost?


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist