protihlukové dveře

Protihlukové dveře nebo protihluková izolace?

Kde jinde byste si měli dopřát zasloužené ticho než doma. A své o tom ví každý majitel bytu, protože kroky na chodbě a hlasité hádky sousedů dokáží pořádně znepříjemnit den. Jak se opravdu zbavit hluku? Poradíme.

Jak odhlučnit staré dveře?

Pokud potřebujete odhlučnit staré vchodové dveře, můžete zvolit hned 3 varianty:

  • Dvojité dveře. Řešení, které si málokdo může dovolit. Je totiž vhodné pouze do starého domu se širokými stěnami. Jde o to, že si necháte vyrobit dvojité dveře i se zárubní a těsněním podél celého obvodu dveří. Taková realizace je ale velmi složitá a také nákladná.
  • Závěs. Tohle je nejjednodušší varianta, při které nemusíte zasahovat do dveří. Těžká a hutná látka se pověsí do zádveří. Dokáže pak částečně působit i jako zvuková bariéra. Minusem je vzhled a potřeba závěs neustále smotávat.
  • Čalounění. Další variantou je odhlučnění dveří pomocí vnitřního čalounění. Bohužel ani tato varianta nepůsobí příliš esteticky. Pokud navíc měly dveře protipožární odolnost, pak o ní kvůli čalounění přijdou.
odhlučnění dveří

Myslíte, že staré dveře nejdou odhlučnit? (Foto: HT Dveře)

Bohužel ani jedno z těchto 3 řešení není stoprocentní. Jestli to s vytouženým tichem myslíte opravdu vážně, pak se vyplatí koupit raději nové dveře.

Protihlukové dveře do bytu

Opravdový klid vám zajistí jen protihlukové dveře do bytu, a to i když se vám jejich pořízení může zdát jako zbytečná investice. Opak je ale pravdou. Když si vyberete kvalitní protihlukové vchodové dveře do bytu, už nikdy nebudete chtít jiné.

Součástí takových dveří je dvojité těsnění a také patentované složení dveřního křídla. A jakou izolaci vám zajistí? Kvalitní protihlukové dveře 44db, díky tomu už vás nebudou rušit zvuky z běžných činností, jako jsou například kroky na chodbě, rozhovory sousedů nebo štěkání psa.

vchodové dveře

Skutečné ticho, ale i bezpečí, zajistí protihlukové dveře, které jsou zároveň bezpečnostní. (Foto: HT Dveře)

Ticho i bezpečí

Věděli jste, že dveře protihlukové mohou být zároveň i bezpečnostní? Má to svoje výhody. Kromě protihlukových vlastností vám poskytnou i ochranu před zloději a také protipožární odolnost. Pokud tedy chcete bydlet v klidu a v bezpečí, sáhněte po bezpečnostních protihlukových dveřích.

V Česku se můžete obrátit na tuzemskou společnost HT dveře, která je jedničkou mezi dodavateli těchto dveří. Jejich montážníci vám zajistí kompletní výměnu nových protihlukových dveří včetně zárubní a postarají se o to, aby bylo po montáži skvěle uklizeno.

 
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist