dveře

Jaké dveře vybrat do dětského pokoje?

Nástup do školy neznamená pro dítě jen zásadní změnu v jeho životě, ale dost často i v jeho pokoji. Dětský pokoj se v tu dobu musí nevyhnutelně proměnit z herny na pracovnu. I pokud ale máte dítě mladší, neměli byste při rekonstrukci jeho pokoje zapomenout také na výměnu dveří.

S tím, jak dítě roste, mění se i požadavky na jeho dětský pokoj. Hračky postupně nahrazují knížky a učebnice, později kamarádi. Novému způsobu užívání pokoje se musí přizpůsobit nejen nábytek, ale i dveře. Jestliže navíc chcete, aby pár let vydržely, přemýšlejte nejen nad jejich nadčasovým designem, ale i provedením.

Vybíráme dveře do dětského pokoje

Rostoucí aktivita malých dětí může být někdy velmi nebezpečná, především ve spojení se sklem. V žádném případě se proto do dětského pokoje nehodí dveře plně prosklené. Na druhé straně jsou dveře s celodřevěnou výplní častou příčinou tmavých chodeb nebo pokojů. Pokud tedy chcete, aby do chodby prosvítalo přes dveře světlo, vybírejte ty s částečným prosklením v horní polovině, kam malé dítě nedosáhne.

Jaký zvolit materiál dveří?

Náležitou pozornost pak věnujte i výběru materiálů, ze kterých je dveřní křídlo vyrobeno. Vhodnější jsou určitě pevnější materiály, které vydrží nápor dětských her. Rozumným kompromisem mezi pořizovací cenou a dostatečnou odolností jsou dveře s výplní z dřevotřísky a povrchem z tzv. CPL laminátu. CPL laminát je vyroben na bázi laminátové pryskyřice a je vysoce odolný proti mechanickému poškození. Dveře s tímto povrchem jsou navíc na pohled stejné jako ty z masivu a snáze se udržují čisté, což ocení zejména rodiče malých malířů.

Ticho, klid a pohoda

Důležitým parametrem při výběru dveří do dětského pokoje by určitě měla být i neprůzvučnost. Jen dveře s dobrými zvukově-izolačními vlastnostmi totiž zaručí dětem klidný spánek i ve chvíli, kdy rodiče ve vedlejším pokoji například sledují televizi. Po pár letech se navíc karta obrátí a neprůzvučné dveře plně doceníte v situacích, kdy si vaše dospívající ratolest přivede domů hlučné kamarády. Lépe samozřejmě izolují dveře s plnou výplní, konečný výběr tak musí být vždy kompromisem mezi neprůzvučností a prosvětlením. Určitě se ale při rozhodování vyplatí brát ohled i na věk dítěte.

Pokud necháváte výměnu dveří u dětského pokoje až na celkovou rekonstrukci bytu, ani tehdy nemusíte ustupovat ze svých požadavků. Dnes již totiž není potřeba mít v celém bytě pouze jeden model dveří. K dostání jsou kompletní sady, které vychází ze stejného designu, ale v konkrétním provedení se liší, např. mírou prosklení. Interiér tak působí jednotně, ale zároveň dveře odpovídají funkci jednotlivých místností. Ať už do dětského pokoje vyberete jakékoliv dveře, vyplatí se zvolit osvědčeného výrobce s patřičným certifikátem kvality.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist