Bezpečnostní dveře

Dveře bezpečná brána k bydlení

U dveří vše začíná, jsou vstupní branou do všech domovů. Poskytují majitelům domů i bytů základní pocit bezpečí. Jsou však vaše dveře opravdu bezpečné a poskytují vašemu domovu prvotní a zároveň tu nejzákladnější ochranu? Zloději jsou čím dál tím víc vynalézavější, statistiky počtu vykradených obydlí hovoří za své. Nejrizikovější je starší zástavba a panelákové byty.

Jak vyplývá z policejních šetření, tak zloději „mění taktiku“. Zatímco dříve byly nejvíce ohroženy satelitní městečka, okrajové zástavby a novostavby, pak se nyní jejich aktivity soustředí spíše na starší zástavby a centra měst. Majitelé novostaveb již prvoplánově při stavbě či koupi domu nebo bytu investují své prostředky právě do ochrany svých domovů pořízením certifikovaných bezpečnostních dveří nebo jiných systémů ochrany.

Foto: Next.cz

Destruktivní metody jsou dnes při vloupání jen málo používané – zloději jsou mnohem rafinovanější.

Zloději dnes mají bohužel k dispozici mnohem sofistikovanější nedestruktivní metody. K vykradení bytu už dávno nepotřebují páčidlo, vrtačku nebo jiné násilné prostředky nutné k vniknutí do bytu. Mnohem záludnější je tzv. bumping – stačí univerzální speciálně upravený klíč, jehož pomocí se do bytu či domu dostanou během několika vteřin, aniž by poškodili zámky. Pokud máte na dveřích zámkové vložky starší více než deset let, pak je téměř jisté,že bumpingu neodolají. A zloděj má velmi jednoduše cestu otevřenou, prakticky mu stačí si pouze vytipovat dobu, kdy nejste doma. A ani to není pravidlem, nezřídka se stává, že lidé jsou vykradeni, i když sedí například nerušeně u televizoru nebo klidně spí v ložnici.
Takovéto vniknutí do bytu je pak i těžko prokazatelné, protože nezanechává stopy násilného vniknutí. Zde je pak riziko, že vám pojišťovna, ačkoliv máte majetek proti krádeži pojištěný, pojistnou částku nevyplatí nebo dojde k jejímu výraznému krácení. Často bohužel nestačí samotná výměna vložky za kvalitnější a bezpečnější typ. Nutné je zaměřit se na dveře samotné. Pokud skutečně chcete svůj majetek a soukromí účinně chránit,pak bude vhodnou volbou pořízení si certifikovaných bezpečnostních dveří.

Foto: Next.cz

Bumping – zloděj se do bytu dostane prakticky ihned a nepozorovaně, pomocí speciálně upraveného klíče.

Proti krádeži mám pojištění!

Ano, samozřejmě je možné a časté se proti vykradení domu či bytu nechat pojistit. Pokud však došlo k vloupání a váš domov nebyl opatřen certifikovanými bezpečnostními dveřmi, může s pojistným plněním nastat problém. Řada smluv je staršího data a klienti často opomínají, že dnešní požadavky pojišťoven jsou již z hlediska zabezpečení majetku odlišné.
Každý druhý Čech nemá aktualizovanou pojistnou smlouvu a zbytečně se tak vystavuje riziku, že pojišťovna nebude moci zajistit odpovídající kompenzaci skutečné škody. Pokud tedy máte na dveřích pouze obyčejné běžné zámky, pak bude s největší pravděpodobností vypláceno pojistné plnění s nejnižšími pojistnými částkami, které pohybují někde na hranici 300 tisíc korun. U vyšších pojistných částek, pak mívají pojišťovny zpravidla podmínku zabezpečení majetku právě certifikovanými bezpečnostními dveřmi. Aktualizace smlouvy by měla vycházet ze strany klienta.

Foto: Next.czJak na výměnu starých dveří za nové?

Nejvhodnějším řešením je nechat si zhotovit dveře na míru. Díky nepřesnostem, které vznikly při stavbě domu, jsou mnohokrát bezpečnostní dveře nabízené v hobby marketech nevhodné. Je nutné je upravovat – řezat, brousit atd., a bohužel většinou i za cenu velkého úsilí nikdy nedocílíte toho, aby seděly naprosto přesně.
Obraťte se tedy na odborníky, kteří vyrobí bezpečnostní dveře zcela na míru. Kvalitní a prověřené firmy nabízí poradenství a prvotní měření přímo u vás doma zdarma.
Základní technické parametry byste si jistě dokázali jednoduchým měřením zjistit sami, ale jak již bylo řečeno,tak zárubně většinou nebývají u starších bytů zazděny přesně, takže i obyčejné zjištění šířky dveří může být pro laika oříškem. Odborník také posoudí stav zárubní,staré zárubně mají samozřejmě své technologické limity.
Nejlepší je nechat si spolu s dveřmi vyrobit i nové zárubně, které poskytnou tu nejvyšší ochranu a mají i řadu výhod. Montáž nových zárubní je velmi rychlá a snadná. Navíc zaručí přesnou instalaci dveří. Do budoucna si pak také můžete pořídit ty nemodernější bezpečnostní dveře a již odpadá stavební zásah v podobě výměny zárubní.

 

Kam dál?
Zasouvací dveře šetří místo
Vchodové dveře: ochrana i krása
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist