Posuvné dveře

Posuvné dveře

Posuvné dveře jsou ideálním řešením do malých bytů. V poslední době se stávají oblíbeným designovým řešením rozčlenění i takových prostor, kde s nedostatkem místa rozhodně zápasit nemusíte. Jejich umístění do pouzdra nebo na stěnu je vhodné prakticky kamkoliv, kde by klasické dveře zabíraly příliš prostoru nebo tam, kde se majitelé bytu prostě chtějí vymanit z tradice a zaběhlých zvyklostí.

Posuvné dveře nabízí nepřeberné množství variant všude tam, kde je prostor potřeba oddělit – v šatnách, jídelnách, pracovnách. Již zdaleka nejsou doménou pouze skříní. Už dávno neplatí, že posuvné – zašupovací dveře, jsou nevzhledným kusem koženky a plastu, který se kroutí všemi směry, prakticky je nelze zavřít a je nutné instalovat je do klasických dveřních zárubní.

Foto: flickr.com_Alex AnsleyDnešní doba neklade omezení prakticky v ničem a to samé platí i o posuvných dveřích. Vhodným způsobem dokáží rozčlenit jakýkoliv prostor. Schovat to, co nemá být na první pohled viditelné. Jsou praktické a funkční. Vybrat si můžete dveře s nádechem luxusu, moderní a designové nebo se nechte inspirovat venkovským stylem… fantazii se meze nekladou. Záleží pouze na vás.

Posuvné dveře šetří místo. Při plánování rozvržení místnosti již nemusíte kalkulovat s prostorem, který je nutně zapotřebí k tomu, aby se klasické dveře otevřely. Pravdou však zůstává, že na jedné nebo druhé straně otvoru, kde mají být tyto dveře instalovány je nutné místo, kam se budou dveře vysouvat. Nelze je tedy umístit do rohu, do místa, kde je vedle dveřního otvoru zeď, příčka atd.

Neznamená to však, že prostor nutný k vysunutí zůstane „hluchý“, že musí být nutně volný. Nikoliv, lze sem umístit jakýkoliv nábytek. Místo můžete využít způsobem, který právě potřebujete. Pouze podél zdi ponecháte místo nezbytně nutné k posuvu dveří – tedy zhruba 5 – 10 cm.

V zásadě existují dva typy posuvných dveří. Dveře, které se zasouvají do pouzdra a dveře zavěšené na stěnu. Dříve byl preferovanější způsob posuvu do pouzdra. Dnes již toto neplatí a závěsný systém, u kterého byly dříve tendence ho schovat, aby nenarušoval celkový ráz místnosti, nyní zůstává viditelný a může přestavovat výrazný designový doplněk.

Posuvné dveře do pouzdra

Jsou nákladnější variantou. Po otevření dveře mizí do pouzdra, které je zabudováno ve zdi. Důraz je kladen zejména na funkcionalitu. Ani jejich estetika však nezůstává v pozadí. Vkusným způsobem dokáží podtrhnout a dokreslit celkový ráz a atmosféru místnosti.

Foto: flickr.com, Ken MayerPosuvné dveře na stěnu

Oproti tomu závěsné posuvné dveře na stěnu jsou levnější variantou, kdy jednotlivé díly vodících lišt zůstávají odhalené, stejně tak jako dveře. Tento typ dveří představuje výrazný prvek v interiéru a v estetice se zde meze prakticky nekladou.

Tip:

 • vaše ratolesti budou nadšené,pokud posuvné dveře u šatní skříně natřete speciální barvou na tabule – rázem tak vznikne bezvadný prostor na kreslení
 • posuvné dveře nemusí být dveřmi v pravém slova smyslu,tak jako u šatní skříně zakrývají její obsah, tak mohou například vtipným způsobem skrýt například televizor
 • posuvné dveře v kuchyni elegantně zakryjí spíž plnou potravin

Kam dál?
Zasouvací dveře šetří místo
Dveře bezpečná brána k bydlení
There are 3 comments

Add yours
 1. Ivanka Kudová

  Dobré ráno – zajímala by mě cena, možnost vybrání barvy, možnost rozměrů nebo jaké jsou k dodání závěsných dveří, které máte na internetu na obrázku – jsou bílé, prosklené. A co dodání a instalování.
  Asi je to zmatené, ale snad tomu porozumíte. Děkuji I. Kudová

 2. admin

  Dobrý den paní Kudová,
  jedná se pouze o ilustrativní obrázek k článku – nejsme výrobci ani dodavateli dveří.

  Moc děkuji za pochopení,
  Andrea
  LépeBydlet.cz


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist