posuvné dveře_sapeli

Dveře pro minimalistický interiér

Minimalisticky a účelně zařízený byt je doménou hlavně mužů. To, že je byt ryze pánskou záležitostí se většinou pozná hned při vstupu do předsíně. Žádné zbytečnosti navíc, žádné výrazné dekorace, vzory a přehršle barev. Na co si pánové naopak potrpí je kvalita provedení a použitých materiálů. To platí i o dveřích. Ty totiž dotváří celkový ráz interiéru a rozhodně se jejich výběr nevyplácí podcenit.

Foto: Sapeli.czSkládací dveře do malého interiéru

Místa není nikdy dostatek a každý ušetřený centimetr se počítá. Velmi nápaditým řešením mohou být skládací dveře. Dveřní křídlo je tvořeno dvěma částmi, které se při otevření snadno složí a překlopí na stranu zárubně. Jejich otevření tedy není limitováno prostorem, vystačíte si s málem. Toto řešení je ideální pro menší byty nebo místnosti, kde se s nedostatkem prostoru neustále potýkáme – jsou to například šatny nebo předsíně. Menší, minimalisticky zařízený byt se díky skládacím dveřím přiblíží dokonalosti.

Klasika v podobě šoupaček

Posuvné dveře jsou ideálním řešením pro šatny, pracovny nebo i koupelny… Dveře mohou být posuvné v provedení na stěnu, nebo ještě praktičtěji do pouzdra. Pokud byste chtěli zvolit posuvné dveře do pouzdra, pak je nutné při stavbě nebo rekonstrukci s tímto typem dveří počítat již dopředu a provést patřičné stavební úpravy. Při otevření se pak dveře jednoduše schovají „do stěny“. Interiér tak zůstane vzdušný, elegantní, a přitom v případě potřeby zajistíte dostatek soukromí. Variant provedení dveří je nepřeberné množství. Dveře mohou být plné, prosklené nebo dokonce celoskleněné.

Foto: Sapeli.czIndustriální styl

Moderní industriální design si žádá své. S obyčejnými dveřmi byste v takto stylovém interiéru nepochodili. Zkuste proto zvolit takové dveře, které věrně imitují ryzí stavební materiály. Povrch dveří může věrně imitovat beton, temný grafit nebo dokonce rezavý plech. Takový styl už vyžaduje jistou dávku odvahy, ale vlastně proč ne! Pokud byste přeci jenom chtěli zůstat více při zemi, pak zvolte například dřevěné dekory v populární šedé barvě.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist