posuvné dveře – HS portál

Prosklené posuvné dveře

Snad každý majitel rodinného domku sní o krásném výhledu do zahrady. Světlo, slunce a zdání otevřeného prostoru umožňují velké prosklené plochy. Prosklené posuvné dveře jsou pak ideálním řešením. Stačí odsunout prosklené křídlo a je to jako byste ze zahrady vůbec neodešli…

Aby tato idyla byla dokonalá, je třeba zvolit ty správné dveře. Ideální jsou minimalistické šířky rámů, které dopřejí nerušený výhled do venkovního okolí. Na fasádě se rámy zcela schovají za tepelnou izolací a dodávají domu moderní vzhled s bezrámovým zasklením.

Foto: Slavona.cz

Posuvný mechanismus dveří HS Portal ze Slavony si poradí i s dlouhými, těžkými dveřmi.

Foto: Slavona.cz

Posuvné kolejnice jsou elegantně skryté uvnitř posuvného křídla. Výhodou je téměř bezbariérový přístup.

Zdvižně posuvné dveře – HS portály

Důležitá je i volba systému otevírání posuvných dveří. Lehce otočit klikou, nebo zmáčknout tlačítko dálkového ovladače? Zdvižně posuvné dveře – HS portál (HEBE SCHIEBE) si získávají stále větší oblibu mezi ostatními systémy posuvných dveří díky snadnému, komfortnímu ovládání a bezbariérovému prahu. Ten je vysoký jen 17mm a je sklolaminátový, proto dokonale přerušuje tepelný most.

Dveře by měly jít lehce nadzvednout a posunout podél pevného křídla do strany. Důležité je také zajímat se o parametry těsnosti a tepelné izolace. Dobrou těsnost zaručí základní jednokřídlé provedení. Svými parametry vyhoví i požadavkům pro pasivní domy, ale i do dalších staveb.

Na první dojem působí tyto dveře velmi lehce a křehce, i přesto je lze využít pro posuvná křídla velkých rozměrů, které mají i vyšší hmotnost. Křídlo dveří se posouvá ve vlastní kolejnici paralelně s rámem a neotvíravou částí, vozíky, na kterých dveře „jezdí“, jsou elegantně skryty uvnitř posuvného křídla.

Dveře by měly vyhovovat klimatickým podmínkám a hlavně náročným požadavkům na energetickou úsporu domů.

Foto: Slavona.cz

Vylepšené zdvižně posuvné dveře HS PORTAL PROGRESSION PLUS, které vyhovují jak českému klimatu, tak i náročným požadavkům energeticky úsporných domů.

Dnes již posuvné dveře neznamenají průvan nebo větší úniky tepla.

Zdroj: Slavona.cz
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist