podzimní kouzlo chryzantém

Podzimní kouzlo chryzantém, krásné a odolné

Zpestřete si zkracující se dny úžasnými barvami a něžnou krásou podzimních chryzantém. Chryzantémy už dávno nejsou vnímané pouze jako „dušičkové kvítí“, což je opravdu moc dobře. Tato okouzlující květina je snadná na pěstování, odolná a přitom vnese do vaší zahrady nebo podzimních aranžmá svěží barvy, pestrost i křehkou krásu. Zjistěte vše, co potřebujete vědět o pěstování chryzantém v záhonu i květináči i jejich správném výběru. Inspirujte se, jak je použít do úžasných podzimních aranžmá.

Podzimní chryzantémy jsou velmi oblíbené pro svou nenáročnost, vysokou odolnost a přitom křehkou krásnu těchto květin. Některé druhy chryzantém, zejména těch řezaných, působí opravdu impozantně, jiné v sobě snoubí pestré barvy a jednoduchou krásu.

druhy chryzantém

Chryzantémy jsou velmi oblíbené rp svou pestrou paletu barev, velikostí i tvarů květů.

Pěstování chryzantém v záhonu i květináči

Chryzantémy jsou jedinečné podzimní květiny, které mohou být pěstovány jak v trvalkovém záhonu, tak v květináči na terase nebo balkoně. Chryzantémy mají rády slunné místo a dobře vyživenou propustnou půdu obohacenou o kompost nebo hnojivo. Pokud se rozhodnete pro pěstování v květináči, zvolte dostatečně velký a dobře odvodněný květináč. Aby se chryzantémy pěkně větvily a košatily, je potřeba je pravidelně zaštipovat a odstraňovat odkvetlé květy a usychající listy.

pěstování chryzntém

Chryzantémy lze bez problémů pěstovat v záhonu i v truhlíku nebo květináči na terase nebo balkónu.

Správný výběr a péče o chryzantémy

Co se týká chryzantém, pak je výběr skutečně bohatý – vybírat můžete podle barvy, tvaru, velikosti a to nejen samotné rostliny, ale i samotných květů. Zvolit můžeme chryzantémy drobnokvěté i velkokvěté, vzrůstově nižší i vyšší, košatější i střídmější. Pravidelná zálivka, hnojení, zajištění správného odvodnění a odstranění odkvetlých květů jsou důležité pro udržení dobré kondice a bohatého kvetení chryzantém.

koupě chryzantém

Při koupi vybírejte zdravé a dobře olistěné rostliny.

Do záhonu je vhodné vybrat různé barevné kultivary a druhy chryzantém. Jako celek tak bude záhon působit kompaktně a přitom pestře. Při výsadbě přitom sázejte vzrostlejší kultivary do pozadí, ty nižší pak patří dopředu. Podzimní chryzantémy v záhonu, květináči i truhlíku lze kombinovat mezi sebou, nebo s dalšími vhodnými rostlinami a vytvořit tak jedinečné aranžmá.

podzimní chryzantémy

Chryzantémy vypadají skvěle jako solitér, ale i ve velkolepých podzimních aranžmá.

Při koupi chryzantém vybírejte rostliny s bohatým na pohled zdravým olistěním a pevnými stonky. Vyhněte se rostlinám s žloutnoucími nebo jinak vadnými listy. To může naznačovat špatný stav nebo nedostatečnou péči o rostlinu. Taková by vám nejspíš dlouho radost nedělala. Prohlédněte si rostliny z hlediska přítomnosti škůdců – hledejte běžné problémy, jako jsou mšice, padlí nebo skvrny na listech. Vyhněte se nákupu rostlin, které projevují příznaky napadení škůdci nebo jinými nemocemi.

velkokvěté chryzantémy

Některé druhy chryzantém, zejména těch řezaných, jsou vskutku impozantní a obří!

Odolnost a krása, to jsou chryzantémy

Chryzantémy jsou opravdu velmi odolné květiny, které se přizpůsobí různým klimatickým podmínkám. Právě pro jejich dlouhou dobu kvetení a nenáročnost jsou právem považovány za ryze podzimní květiny. Chryzantémy vydrží venku kvést i několik týdnů až měsíců (záleží na odrůdě a podmínkách růstu) i v době, kdy už jsou ostatní kvetoucí rostliny dávno po odkvětu.

podzimní květiny

Na výběr je pestrá paleta barev, velikostí i tvarů těchto podzimních rostlin.

Krásné aranžmá plné podzimních chryzantém

Chryzantémy jsou skvělé pro vytváření různých podzimních dekorativních aranžmá. Můžete je použít jako řezané květiny v jednoduchých vazbách nebo je kombinovat s jinými podzimními rostlinami ve venkovních truhlících. Chryzantémy se hodí kombinovat s vřesy, vřesovci, maceškami, drátovcem, břečťanem nebo buxusem. Pro vytvoření vyváženého aranžmá se zaměřte na kombinaci různých tvarů a barev chryzantém.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist