uvod

Jak ochránit svou zahrádku před zloději? Pořiďte si svítidlo s čidlem

Zima je v plném proudu a zahrádky zejí prázdnotou. A zatímco zahrádkáři se těší na první jarní dny, zloději si mnou ruce. Kdy jindy totiž mají lepší příležitost k vykradení kůlen, garáží či zahradních přístřešků než právě v dobu, kdy zahrady zůstávají nestřežené? Jednou z možností, jak se před nežádoucími návštěvníky ochránit, jsou venkovní svítidla s čidlem. Přečtěte si, jak fungují a co vám přinesou.

Jak fungují venkovní svítidla s čidlem a proč se těší oblibě

Venkovní svítidla s čidlem fungují v podstatě stejně jako klasická venkovní svítidla, s tím rozdílem, že je nemusíte obsluhovat. Osvítí požadované místo jen na určitou dobu, a především reagují na pohyb. Rozsvítí se vždy, když kolem někdo projde, takže ihned zachytí pohyb nezvané osoby. Reakci na pohyb oceníte zejména při vjezdu do garáže a parkování a fakt, že při hledání klíčů nemusíte šmátrat po vypínači, vás také jistě potěší. Žádné zakopávání na zahradě, žádné nešťastné šlápnutí tam, kam si nepřejete.

Účinná ochrana proti zlodějům

Zloději jsou mazaní a v zimě spoléhají na to, že když se setmí, zahrada je tzv. čistá, a tak si bez obav vezmou, co potřebují. Pokud tedy vaše zahrada nedisponuje svítidly s čidlem, která cizího návštěvníka okamžitě odhalí a dost možná tak zachrání vaše horská kola nebo drahé outdoorové vybavení. Vzhledem k tomu, že svítidlo reaguje na každý pohyb, jej nedoporučujeme pořizovat v případě, že máte psa.

Foto: pexels.comZdroj: pexels.com

Úspora elektrické energie

Venkovní svítidla s čidlem svítí jen tak dlouho, jak si je nastavíte, anebo se zhasnou, jakmile zahradu opustíte, což vám samozřejmě uspoří energie. Na trhu najdete venkovní svítidla s čidlem v různých provedeních i designech, takže se takové světlo snadno stane i pěknou dekorací zahrady. Cenově se však od klasických venkovních svítidel až tolik neliší.

Hlavní výhody svítidel s čidlem

Na závěr si shrňme hlavní výhody venkovních svítidel s čidlem:

  • Včas odhalí zloděje
  • Svítí jen, když potřebujete
  • Automaticky zhasínají
  • Mají nastavitelnou frekvenci svícení
  • Usnadní vám parkování a příchod domů za tmy
  • Šetří energieThere are 2 comments

Add yours
  1. sasy

    Svatá pravda,bydlení ve svém je paráda.Obvzlášť když si vymazlíte zahradu tak to je lákadlo pro zloděje.Proto máme alarm na pletivu a jakékoliv narušení víme okamžitě.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist