předokenní rolety3

Předokenní rolety ochrání váš domov před horkem, hlukem i zloději

Vybíráme si taková okna, která splňují náročné parametry od kvality, úspory energie až po vysokou výdrž nebo nenáročnou péči. Ovšem co s dalšími požadavky, jako je zamezení hluku z venkovního prostředí, regulace světla a teploty v místnosti, izolace u starších oken nebo ochrana před zloději? Těm lze vyhovět instalováním předokenních rolet.

Rolety nabízejí účinnou ochranu před zimou, horkem, oslňujícím světlem, před nežádoucími pohledy a nezvanými hosty. Při nízkých vnějších teplotách udržují ve vnitřních prostorech teplo, a naopak při vysokých vnějších teplotách poskytují uvnitř místnosti příjemné klima.

A k čemu všemu jsou předokenní rolety dobré?

Regulace teploty a světla

Předcházet problémům je vždy lepší než dodatečné starosti – to platí i o roletách. Protože se nacházejí před okny, chrání před intenzivním slunečním zářením. Tak zůstanou obytné a pracovní prostory příjemně chladné i v horkých letních dnech. V chladných zimních nocích působí naproti tomu vzduchový polštář mezi zavřenými roletami a oknem jako dodatečná tepelná izolace. Proto se teplo ve vnitřním prostoru lépe udrží.

Omezení přebytečného světla je také další důvod, proč si rolety pořídit. S moderními roletovými systémy lze osvětlení nastavovat postupně – od lehkého zatemnění po úplnou tmu. Vždy podle toho, jak intenzivně slunce svítí a kolik světla si právě v obývacím prostoru nebo ložnici přejeme. Pokud máte vysoké nároky, nechte si okenice opatřit pohyblivými lamelami. Díky nim pak můžete přesně nastavit, kolik světla má do místnosti dopadat.

Foto: veka.cz

Předokenní rolety VEKA ochrání váš dům či byt před nechtěnými návštěvníky.

Bezpečí a klid na prvním místě

Fakt, že rolety navíc chrání před nežádoucími pohledy a snižují venkovní hluk, vám dává dvojnásobně dobrý pocit. Nejste ničím rušeni a celá vaše rodina si může užít klid a pohodu. Pokud jej chceme chránit před nezvanými hosty, mohou být rolety a okenice velmi nápomocny, obzvlášť ty s důkladnou konstrukcí a vyzkoušenou technologií výroby. Pro zvýšení odolnosti vůči vloupání lze roletové systémy opatřit závěrem, který zabraňuje jejich vytažení. Vytváří před vlastním oknem další překážku, která nepřátele často odradí. Spuštěné rolety vydrží vysoké zatížení.

Foto: veka.cz

Se systémy VEKA budete dokonale vybaveni i pro „inteligentní“ dům budoucnosti.

Jednoduché ovládání

S roletovými systémy je vše snazší. Jednoduché ovládání se postará o dokonalý komfort obsluhy každého způsobu pohonu. Mohou se vybavit jednoduchým tažným pásem, zalomenou klikou nebo elektrickým motorem. Poslední se doporučuje obzvláště v případech, kdy velkoplošné a následně i těžké rolety se mají pohybovat před posuvnými dveřmi nebo rozměrnými okny. Jsou vhodné pro skupinové řízení, časové spínače a dálkové ovládání.

Pěkný vzhled rozhoduje

S roletovými systémy můžete zrealizovat každou vaši představu. Není divu – při tolika možnostech tvarů. Např. rozličné šířky různých lamel nabízejí pro každou velikost a tvar okna harmonické řešení, a to funkčně i vzhledově.

Další informace můžete získat na www.veka.cz.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist