péče o bazén

10 kroků péče bazén před odjezdem na dovolenou

Chystáte se na dovolenou a obáváte se, že až se vrátíte, bude váš bazén zelený? Pokud si chcete i po návratu z dovolené dopřát koupel v čisté vodě zahradního bazénu, musíte ho na vaši nepřítomnost dopředu připravit.

Deset jednoduchých kroků péče o bazén

  1. Překontrolujte stav filtrace! Zanesený filtr vám dobrou službu neudělá, tak ho pečlivě propláchněte podle jeho tipu a pokynů výrobce.
  2. Vyčistěte skimmer! Odstraňte listy, hmyz a další nečistoty, nakonec košíček ze skimmeru propláchněte pod proudem vody.
  3. Bez pravidelné filtrace vody se neobejdete! Pokud nemáte filtr s nastavitelným časovým spínačem, požádejte souseda, ať vám každý den filtraci zapne. Dobu filtrování zvolte tak, aby se alespoň jednou denně přefiltroval celý obsah bazénu.
  4. Odstraňte viditelnou špínu! Síťkou vylovte všechny nečistoty jako je listí, tráva nebo hmyz, který plave na hladině, v případě potřeby odstraňte i špínu na dně a bocích bazénu bazénovým vysavačem.
  5. Dopusťte čistou studenou vodu! V létě se voda z bazénu přirozeně odpařuje. Doplňte tedy chybějící vodu. Voda v bazénu se celkově ochladí, teplota vody už nebude tolik nahrávat bakteriím a virům. Navíc při nižší hladině vody v bazénu může dojít k nasávání vzduchu do filtrace, což sníží její účinnost.
  6. PH musí mít správnou hodnotu! Pomocí testeru překontrolujte hodnotu PH, v případě potřeby upravte pomocí přípravku PH+ a PH- hodnotu tak, aby byla v normě, tzn. hodnota 7,1 – 7,5. Pokud nebude mít PH správnou hodnotu, nebude chlorová bazénová chemie správně účinná.
  7. Zajistěte dostatečný přísun chloru, který vodu dezinfikuje! Do plováku vložte trojnásobné množství, než dáváte obvykle postupně rozpustných chlorových tablet. Pomalý dlouhodobý přísun chloru pomůže zamezit vzniku nečistot a bakterií, které by jinak rychle zamořili bazén a znehodnotili kvalitu vody.
  8. Zamezte tvorbě řas! Přilijte do bazénu dvojnásobnou preventivní dávku přípravku proti tvorbě řas. Na trhu jsou i kombinované přípravky jako je například Savo tablety komplex 3v1, který v rámci 1 tablety kombinuje chlor, vločkovač a odstraňovač řas.
  9. Zakryjte bazén! Pokud nemáte bazén s možností zastřešit, určitě použijte krycí plachtu. Voda se nebude z bazénu příliš odpařovat, pomůžete tak zabránit úniku chloru a ve finále ochráníte bazén před kontaminací vody od prachu, listí, pylu, ale i drobných živočichů.
  10. Radši ho vypusťte! Pokud máte malý nadzemní bazén bez možnosti pravidelné filtrace, zvažte, zda nebude lepší vodu raději vypustit. Ušetříte si tak marnou práci před odjezdem na dovolenou, ale i následně komplikované a zdlouhavé čištění zkažené vody po vašem návratu.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist