zastřešení bazénu 2

5 hlavních důvodů, proč byste měli zastřešit bazén

Milujete koupání, plavání a pobyt ve vodě vůbec? Pak je ideální volbou pořízení bazénu. Jenže po nějaké době zjistíte, že si všech výhod vlastního koupaliště můžete užívat pouze krátkou dobu z celého roku. Chtěli byste si tento čas prodloužit, ušetřit energii a zajistit vyšší čistotu vody a bezpečí všech rodinných příslušníků? Zvolte si vhodné zastřešení bazénu a plně využijte všeho, co vám tato výhodná investice nabízí!

Užívejte si koupání i za nepříznivého počasí

Zastřešení bazénu vám umožní vodní hrátky od časného jara až do podzimu. Uzavřený prostor zadržuje teplo, takže voda se přirozeně ohřívá slunečními paprsky. Pokud není dostatečně teplá, využijte doplnění solárním ohřevem nebo tepelným čerpadlem a koupací sezónu si ještě o něco prodlužte. Překážet vám nebude špatné počasí, déšť nebo nižší teploty. Ty v zastřešeném bazénu ani nepostřehnete. A jako bonus vám zastřešení zaručí i soukromí, takže vás nebudou rušit zvědavé pohledy sousedů.

Se zastřešením ušetříte za ohřev vody

Každý majitel bazénu ocení dostatečně teplou vodu, ve které by mohl relaxovat. K udržení stálé teploty je však potřeba vodu ohřívat, což znamená poměrně vysoké náklady. Zakrytí bazénu umožní snížit náklady na energii, která se využívá právě k ohřevu. V zastřešeném bazénu se udržuje teplota podobně jako ve skleníku, nedochází k výrazným teplotním výkyvům ani ve dne, ani v noci.

Pracné čištění bazénu se stane minulostí

Rozčiluje vás neustále obcházení bazénu se síťkou v ruce nebo neradi používáte velká množství bazénové chemie? I zde se projeví výhody zastřešení bazénu – do vody se nedostanou obvyklé nečistoty z okolí, prach, listí větvičky a další, takže nebude nijak znehodnocená a intervaly čištění lze značně prodloužit.  Vy pak ušetříte finance i čas, který tak můžete věnovat jiným činnostem nebo odpočinku.

Foto: alupo.czZastřešený bazén je bezpečnější

Máte menší děti, pejska nebo jiné domácí miláčky a obáváte se, že by do bazénu mohli spadnout? I tento problém vyřeší zastřešení bazénu. Nebudete se muset bát nechat dítě na zahradě o samotě a odejít na chvilku do domu. Zastřešení je bezpečnější než pevná plachta a dveře posuvných typů můžete také uzamknout.

Foto: alupo.czKdyž konstrukce překáží, lehce ji odsunete

Překáží vám zastřešení při určité práci, potřebujete prostor nebo je tak příznivé počasí, že zastřešení není potřeba? Žádný problém, jednotlivé díly se lehce zasunou do sebe a celá konstrukce se odsune, takže nebude zabírat příliš mnoho místa.  A při náhlé změně počasí a ochlazení stejně snadno zastřešení roztáhnete. U vyššího zastřešení získáte i prostor na chůzi kolem bazénu nebo místo pro uložení nejrůznějšího vybavení – lehátek, křesílek, hraček a podobně.

Zajímá vás, na kolik by vás zastřešení přišlo? Věřte, že to nemusí být tak drahé, jak si myslíte. Oslovte společnost Alupo, která vám připraví zdarma cenový návrh přesně pro váš bazén a zahradu.
There are 2 comments

Add yours
  1. Hana

    My se o zahradu snažíme pečovat, co nejvíce jak to jde, a také se nám to oplácí 🙂 Nedávno jsme si nechali zabudovat krytý bazén, tak se nám teď venku u domečku krásně tráví čas – v létě i v zimě, na to jsme připraveni menší zimní zahradou s vytápěním 😉

  2. Verooonica

    Zastřešovali jsme od jiné firmy než je v článku a je to fakt paráda. Voda je o poznání teplejší, koupeme se od května do září a letos začneme možná ještě dřív, když je takové prosluněné a teplé jaro.


Post a new comment

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist