044

I ploché střechy lze účinně zateplit. Na topení ušetříte desetitisíce!

Každý rok se ta situace opakuje. Za teplých letních dnů se plochá střecha rozpálí a v horních místnostech se nedá žít. Pak přijde podzim a vy si oddychnete. Jenže záhy je tu pro změnu zima a už zase řešíte dilema, zda topit více nebo méně, aby účet na jaře nebyl k nezaplacení. Existuje vůbec nějaké rozumné řešení? Jistěže. Zateplit pultovou střechu, tedy kvalitně tepelně izolovat strop posledního patra. Díky moderní technologii foukání a díky užití nejkvalitnější izolace z přírodních materiálů je výsledek vynikající.

Starší domy a chaty s plochou střechou, bytové domy i novější paneláky vykazují v zateplení střechy velmi slabé místo. I když nějakou izolaci mají, je nekvalitní, poplatná době vzniku stavby. Zřejmě izolovala špatně už jako nová, po mnoha letech ještě slehla vlivem své vlastní váhy a vlhkost dokonala dílo zkázy. Vytvořila se z ní kompaktní pevná hmota, která neizoluje téměř vůbec.

Zateplení rovné střechy je nejvhodnější provádět v létě. Jedná se totiž o střechy, které často nemají revizní otvor. Ten se musí nejprve vytvořit a k tomu je třeba pěkné počasí. Za sněhu a deště by taková práce nebyla snadná a jen stěží by bylo možno dodržet vysokou kvalitu.

Foto: IP PolnáZdarma provedeme kontrolu, poradíme a navrhneme řešení

Plochá dvouplášťová střecha, a takových je v kategorii bytových domů většina, nabízí možnost elegantního řešení. Můžeme s výhodou využít dutinu, která je u dvouplášťových plochých střech k dispozici. Do dutiny pod střechou lze poměrně jednoduše zafoukat minerální vatu MAGMARELAX®. Tato metoda zateplení stropu je velmi účinná. Vynikající izolační vlastnosti takové tepelné izolace lze zaručit na dlouhou dobu, i za desítky let. Navíc je taková izolace odolná proti ohni (nerostný původ izolace – čedič – výrazně zlepší požární odolnost domu), vlhkosti, hlodavcům i plísním. A ve srovnání s jinými způsoby zateplení je za výbornou cenu.

Vyplňte na internetových stránkách IP IZOLACE POLNÁ s.r.o. formulář a ještě dnes odešlete nezávaznou poptávkou. Během několika dnů přijde technicko-odborný poradce. Projde s vámi pečlivě dům. Zdarma zhodnotí stav izolace, vysvětlí a navrhne optimální variantu řešení. Na základě všech zjištěných údajů vypočítá cenu. Věřte, že budete příjemně překvapeni. Vše je naprosto dokonalé. Na vás už je jenom rozhodnutí, zda do toho půjdete.

Realizace je hotova za pouhé 3 hodiny

Termín realizace lze domluvit ve velmi krátké lhůtě, zpravidla do čtrnácti dnů. Ve smluvený den přijedou odborní pracovníci firmy a hned se pustí do práce. Nejprve je nutno připravit revizní otvor do střechy nebo do štítu. Tudy se pak zafouká izolovaný prostor nad stropem obytných místností posledního podlaží. V budoucnu oceníte výhodu tohoto opatření. Otvor totiž dobře poslouží pro snadnou kontrolu jinak nepřístupného střešního prostoru.

Vlastní foukání minerální vlny MAGMARELAX® není časově náročné, trvá zhruba tři hodiny. Provádí se hadicí z auta, přistaveného před domem. Není nutno stavět lešení, nenadělá se nepořádek, ani nejste vystaveni nadměrnému hluku a prachu!

Komfort bydlení oceníte v zimě i v létě, navíc ještě hodně ušetříte

Foukanou minerální izolaci MAGMARELAX® oceníte nejen v létě, ale i v zimě. Za horkých letních dnů se plochá střecha rozpálí. Jenomže silná vrstva kvalitní minerální izolace nedovolí teplu prostoupit do obytných prostor. Teplý vzduch je odvětráván mimo konstrukci střechy. I za tropických veder zůstane byt velmi dobře obyvatelný.

Za třeskutých mrazů přijde ke slovu jiný efekt. Teplý vzduch ve vytápěných místnostech je lehčí a stoupá vzhůru. Hledá si cestu ven a zpravidla najde. Věřili byste, že stropem zbytečně uteče „pánubohu do oken“ až třetina tepla? Foukaná minerální izolace tak ušetří ročně, podle velikosti domu,i desítky tisíc.

Nestojí to „majlant“

Ekonomika je překvapivá. Tato velmi účinná izolace nemusí příliš zatížit rodinný rozpočet. Společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. nabízí svým klientů možnost – Izolace na splátky. Úvěr se dá nastavit tak, že splátky jsou stejné, jako uspořené prostředky za topení v tomto období. Návratnost je rychlá, méně než 5 let, pak už jenom spoříte. Konkrétní situaci každého investora proměří firemní specialisté na místě a navrhnou nejlepší řešení.

Léto končí, využijte poslední šance na zateplení

Ploché střechy je nutné zateplit za příznivého počasí. Využijte posledních pěkných dní a akčních slev a vyřešte nejdůležitější část zateplení domu nyní a navždy.

Více informací naleznete na www.ippolna.cz.

Kam dál?
Zateplení podkroví
Léto končí, je čas myslet na zimu. Třeba i levně zateplit půdu.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist