úklid2

Ekologický čistič z octa

Umýt kuchyňskou linku, koupelnu, vytřít podlahu nebo prostě do čista otřít skvrnu, louži nebo jakoukoliv jinou nečistotu. Každý doma má univerzální čistič ve spreji – jednoduše stříknout na skvrnu a setřít. Problém je v tom, že drtivá většina běžných univerzálních čističů rozhodně není šetrná k životnímu prostředí a ani naší pokožce, a navíc je mnohdy neadekvátně drahá. Co to zkusit EKO, a hlavně za pár korun? Máme pro vás návod na výrobu univerzálního čisticího prostředku, jehož základem je ocet.

Tento prostředek je vhodný na běžný úklid kuchyně nebo koupelny. Je vhodný prakticky pro všechny druhy povrchů. Lze ho také ředit v poměru 1:1.

Domácí ekologické čističe jsou levné a na rozdíl od komerčních prostředků netoxické.

Domácí ekologické čističe jsou levné a na rozdíl od komerčních prostředků netoxické.

Co budete potřebovat?

  • lahev bílého octa
  • dvě velké hrsti sušených bylinek (meduňka, máta, heřmánek, levandule, rozmarýn)
  • několik kapek oblíbeného esenciálního oleje – já mám ráda levanduli, svěží vůni dodá citrus

bylinkyPostup výroby:

Bylinky rozdrťte v hmoždíři, aby se uvolnily silice a směs smíchejte s octem. Vzniklý roztok nalijte do velké sklenice nebo nádoby a uzavřete víko. Nechejte pět dní louhovat. Nálev poté sceďte přes jemné sítko nebo plátýnko. Přidejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje a přelijte do lahve. Hotovo – roztok můžete používat při běžném úklidu tak, jak jste byli doposud zvyklí používat komerční chemické prostředky.

 Tip LépeBydlet.cz

Pokud prostředek naředíte v poměru 1:1, můžete ho nalít do lahve s rozprašovačem a používat jako jakýkoliv jiný komerční čisticí prostředek.

Mohlo by vás také zajímat:
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist