krmítko pro ptáky

Krmítka a budky pro ptáky

S umístěním budky pro ptáky na nic nečekejte a najděte si místo k upevnění už teď. Vždyť právě teď pro ty, kteří neodlétají do teplých krajin, jako jsou sýkorky, strakapoudi, vrabci, zvonci a dlasci, nastává to nejméně příznivé období. Mráz a sníh je připraví o možnost, najít si nějakou potravu, a proto jim každá pomoc v podobě semínek, ovoce a loje přijde vhod.

Foto: lepebydlet.cz

Krmítko a budka pro ptáky naplněné vhodnou potravou pomohou malým opeřencům přestát zimní měsíce.

Budku pro ptáky můžete koupit nebo vyrobit

Když se rozhodnete ptáčkům pomoci, můžete jim klidně pořídit dřevěnou budku nebo kovové krmítko. Záleží jen na vás, zda se pustíte to vyrábění, nebo se vydáte do obchodu a koupíte už hotový výrobek. Účel splní i ten nejlevnější kousek. Navíc vždycky máte možnost ho alespoň natřít zbytkem barvy, který najdete v garáži, či ho jinak vyzdobit. Ani výroba budky není příliš obtížná. Základem je pořádně vyschlé dřevo, například smrkové, které by mělo být asi 2 cm silné. Budka musí mít alespoň 15 x 15 cm a minimálně 30 cm vysoká. Jednotlivé díly si nejdříve nakreslete na připravená prkna. K vyříznutí otvoru vám poslouží děrovací pila. Ke smontování použijte raději vruty než hřebíky. Nakonec budku nezapomeňte natřít, aby dřevo ve vlhku netrouchnivělo a nehnilo. Pokud pořizujete několik kousků, umístěte každý z nich na opačný konec zahrady nebo alespoň několik metrů od sebe.

Vhodné krmivo pro ptactvo lze zakoupit v obchodech. Co však do krmítka nepatří jsou zbytky jídla.

Vhodné krmivo pro ptactvo lze zakoupit v obchodech. Co však do krmítka nepatří jsou zbytky jídla.

Pozvěte je na hostinu

Ideální je nasypat do budky jakákoli semena, např. slunečnici, proso, mák nebo lněné semínko. Přidat můžete nahrubo nastrouhaná jádra oříšků, bobule šípku nebo hlohu a občas nějaký ten kousek nevyškvařeného sádla nebo loje.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist