feng shui 1

Feng Shui

Možná jste již toto slovo, Feng Shui, už slyšeli, ale nevíte přesně kam jej zařadit a co vlastně konkrétně znamená. Jenom samotná slova Feng a Shui mohou napovídat, že jejich původ jistě není evropský. Jedná se totiž o starodávné umění, které má své kořeny ve staré Číně.

Jestli-že chceme těmto slovům správně porozumět, měli bychom zjistit, co vlastně znamenají. Slovo Feng v překladu znamená Vítr a slovo Shui znamená Vodu. Jedná se tedy o umění větru a vody.

Umění větru a vody

Tyto dva pojmy představují dvě z velmi důležitých přírodních sil, které každý z nás potřebuje ke svému životu.V přeneseném slova smyslu se jedná o dvě esence života. Umění Feng Shui nás učí, jak s těmito silami a energiemi správně pracovat a ovlivňovat je ve svůj prospěch. Tak jako vítr a voda proudí v přírodě, tak v přeneseném slova smyslu proudí i v našich domovech. Jestli-že proudění energie nic nebrání, tak je vše v pořádku. Může se ale stát, že nevědomky těmto energiím postavíme do cesty překážku a ony se zastaví. To má pak podle učení Feng Shui neblahý vliv na náš celkový život.

Učení feng-shui

Feng Shui nás učí jak v krajině vybrat správné místo pro stavbu domu, jak by měl dům vypadat a být situovaný. Učí nás jak optimálně rozmístit jednotlivé místnosti v domě, jaké barevné kombinace zvolit a jak správně rozmístit zařízení v jednotlivých pokojích. Dokáže také odhalit a napravovat chyby, z negativních prostor udělat prostory pozitivní.

Toto učení se v mimoasijském světě začalo poprvé uplatňovat hlavně v Americe a to především v 70. a 80. letech. Odtud se Feng Shui dostalo do Evropy. Toto učení bylo do značné míry ovlivněno a přetvořeno odlišnou mentalitou západního světa. Ve své podstatě, ale zůstalo stejné. Vždy zde byla snaha o docílení harmonického života a pozitivního přístupu ke světu. Díky sbližování západní a východní kultury se dnes můžeme seznámit s opravdovým Feng Shui a pochopit jeho pravou podstatu.

Umět správně praktikovat Feng Shui tak, aby náš domov byl skutečnou oázou klidu a dokonalé harmonie vyžaduje mít celou řadu znalostí zejména z čínské astrologie. Na našem knižním trhu vyšla celá řada krásných publikací věnujících se tomuto učení – jejich prostudování však ještě neznamená, že svůj domov dokážete přeměnit v sídlo plné pozitivní energie. Naopak laik by v tomto ohledu mohl napáchat spíše více škody než užitku.

V popředí zájmu – člověk

Jestli-že máte skutečný zájem přetvořit takto svůj domov, pak je nejlepší cesta obrátit se na konzultanta Feng Shui. Ten, by měl nejprve sestavit váš čínský taoistický horoskop. Ústředním tématem Feng Shui je totiž nejen správné proudění energie, ale hlavně člověk. Nelze tedy zobecnit nějaká základní pravidla Feng Shui – ta jsou pro každého z nás jiná. Právě z horoskopu lze vyčíst například v jakém směru by měla být orientována vaše postel, jaké barvy použít v interiéru, jaké doplňky se k vaší osobě nejlépe hodí a jak celkově harmonicky zařídit váš byt.

Kdybyste si i přesto přáli sami vnést do svého života klid a harmonii, pak nedejte na jednoduché příručky! Nejlepším rádcem je vaše intuice a vnitřní vnímání a prožívání prostoru. Vždyť jistě sami znáte ten pocit, že se někde cítíte velmi příjemně a naopak jsou místa, odkud byste nejraději ihned utekli. Nevíte vlastně ani proč, prostě to jen tak cítíte. Popusťte tedy uzdu vašemu vnitřnímu já. Dejte si v klidu šálek lahodného čaje, pohodlně se usaďte v křesle a nechte, aby vám vaše vnitřní já řeklo, co nejenom ve svém domově, ale i životě změnit.
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist