412036902-monaco-293-850orech-cerna

Ložnice – oáza klidu, romantiky a vášně

Ložnice je místem, kde odpočíváme a nabíráme blahodárnou energii, prožíváme vzácné chvíle se svým partnerem, dětmi. Je to místo, které by pro nás tedy mělo být jakousi oázou klidu, romantiky a vášně.

Někteří odborníci radí, že by měla ložnice působit chladným dojmem, aby její atmosféra zklidnila smysly a dopřála nám povzbuzující spánek. Doporučují tedy spíše studené barvy. Stále častěji ale lidé volí teplejší barvy a dávají přednost útulnosti prostoru. Vidět tak můžeme tmavé či světlé dřevěné plochy doplněné teplým odstínem dekoru.

Foto: Sconto.czInteriér často dotvoříme zajímavou, výraznější barvou části stěn, a tím podtrhneme atmosféru celé místnosti. Velmi oblíbené jsou stále luxusní tapety. Pokud máme ložnici spíše neutrální, můžeme ji měnit dle ročního období či své nálady vhodnými dekoracemi a povlečením.

Barvy/trendy ložnicového interiéru pro rok 2012 jsou přírodní a hnědé tóny, barvy orchideje a kiwi. Do módy se opět vrací i čalouněná lůžka.

Důraz na detail

Stále častěji je preferována kvalita a proto se klade velký důraz na maličkosti provedení a stylu nábytku či doplňků.

  • Elegantní klasika – Vyhledávají ji spíše lidé, kteří již nechtějí tolik experimentovat, potrpí si na klasiku a luxus.
  • Něžná romantika – Romantické ložnice bývají spíše světlejší a doplněné jemnými barevnými tóny.
  • Hra barev a emocí – Pokud máte rádi výraznější barvy, můžete je zvolit i pro svou ložnici. Nezapomínejte však, že obzvláště zde platí pravidlo, méně znamená někdy více.

Foto: Sconto.czSingles

Stále častěji se setkáváme s výrazem „Singles“. Pokud si zařizuje byt člověk primárně sám pro sebe, volí v zásadě ty samé věci a proporce jako v páru. Dnes si při zařizování ložnice málokdo kupuje standardní jednolůžko.

  • Pro ni – Sama žena si může svou ložnici zařídit zcela dle svých představ. Je to její království. Často proto sahají k odstínům barev, které jim jsou bližší. Ložnice také může odrážet nejen styl ale i zájmy a koníčky své majitelky.
  • Pro něho – Muž pro svou ložnici volí především tmavší, mužské barvy a jednodušší vzory. Nicméně častokrát zařizuje tento prostor také v červené barvě, která evokuje vášeň a vzrušení. Většinou se jedná  o hladké, jednoduché linky nábytku i dekoru, kterého zde příliš nebývá. Své koníčky muž do ložnice většinou nevtiskává, od toho  má pracovnu. Ložnice je zařízena spíše účelově.

Foto: Sconto.czPraktický pomocník – pánský sluha

Praktický a stále oblíbený stojan na šaty, tzv. pánský sluha, je praktickým pomocníkem, který se hodí nejen do našich ložnic. Můžeme se setkat s nejrůznějšími tvary a módními designy. Ceny od 599 Kč, Sconto Nábytek.

 

Kam dál?
Kvalitní matrace zajistí zdravý spánek
Němý sluha
There are no comments

Add yours

Kontrola *

Webové stránky používají soubory cookie k poskytování služeb. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.
TOPlist